Stany podgorączkowe - trudna diagnoza, mimo badań :(

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
code666
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2016, o 11:53

Stany podgorączkowe - trudna diagnoza, mimo badań :(

Post autor: code666 »

Witam.
Jakie badania należy dalej wykonywać, w celu zdiagnozowania stanów podgorączkowych utrzymujących się od 3 msc u 17 latka (średnio 37-37,5 max), kiedy miał już ogólne badanie moczu i krwi (2x), do tego poszerzone o RF i TSH. Do tego był rentgen klatki piersiowej, usg jamy brzusznej. Przy wszystkich tych badaniach wszystko wyszło prawidłowo, żadnych złych wyników, zmian. OB, CRP-wszystko prawidłowe. Gdzie szukać dalej przyczyny, jakie badania można prywatnie zrobić? Poza temp. nie ma innych objawów. Póki co nie możemy iść do szpitala przez 2 tyg bo dziecko potrzebuje ten czas, aby zaliczyć zaległości w szkole, ze względu na zbliżający się koniec 1 semestru. Potem może zostaniemy skierowani do szpitala - do czego lekarze nie są zbyt chętni, przez brak innych objawów. Ale jak funkcjonować, gdy 3 miesiące ma się stany podgorączkowe, powodujące osłabienie, brak sił itd. W czym szukać teraz przyczyny, jakie badania robić? W stronę mononukleozy, boleriozy itp? Na pasożyty? Jakie badania dokładniej? :/ Bo czym dłużej może być później tym gorzej w celu wyleczenia :(
Stres nie powoduje stanów podgorączkowych na 100%, ponieważ w szkole radzi sobie dobrze, w życiu przeszedł tyle, że na pewno nie jest to podłoże psychiczne. Nefrolog po prawidłowym badaniu usg jamy brzusznej nie wie co powiedzieć, lekarz rodzinny to samo - nie ma pomysłów.
Jaka to może być choroba, w jakim kierunku szukać, jakie badania robić aby dojść do przyczyny?
dimedicus

Re: Stany podgorączkowe - trudna diagnoza, mimo badań :(

Post autor: dimedicus »

Gorączka o nieznanej przyczynie (FUO) z przyczyn autoimmunologicznych(samo TSH to za mało) tu bym jeszcze zalecił ( Prolaktyna,LH, FSH, ACTH, kortyzol i glukoza, GH i IGF-1)
Inne przyczyny to zwiększona przemiana materii,wzmożona praca serca,"żywotność" dziecka(nadmiar energii)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post