Atlas ultrasonografii małych zwierząt

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Atlas ultrasonografii małych zwierząt

Post autor: Asystentka »

Atlas ultrasonografii małych zwierząt to::
- bogato ilustrowane (w książce znajduje się ponad 2000 wysokiej jakości sonogramów) kompendium dotyczące stosowania ultradźwięków w praktyce weterynaryjnej,
- nieoceniona pomoc w codziennej opiece nad pacjentami,
- podstawowe źródło wiedzy dla sonografistów na wszystkich poziomach zaawansowania,
- dostęp do ponad 140 klipów wideo ukazujących przebieg badania ultrasonograficznego w poszczególnych przypadkach klinicznych.
Atlas ultrasonografii małych zwierząt został opracowany przez międzynarodową grupę radiologów weterynaryjnych. Jest praktycznym i przejrzyście skonstruowanym przewodnikiem dotyczącym stosowania ultradźwięków w diagnostyce obrazowej. Książkę polecam zarówno lekarzom weterynarii, jak i studentom wydziałów medycyny weterynaryjnej, ponieważ stanowi ona wartościowe kompendium pozwalające na zdobycie nowej wiedzy, a także na poszerzenie i usystematyzowanie informacji już posiadanych. Czytelnicy znajdą tutaj wyjaśnienie zjawiska ultradźwięków, a także praktyczne wskazówki techniczne dotyczące wykonywania badania oraz informacje o mylących artefaktach, występujących na obrazach ultrasonograficznych. Poszczególne rozdziały poświęcono różnym obszarom diagnostycznym – w każdej części książki znajdują się wskazania do przeprowadzenia badania ultrasonograficznego w określonych przypadkach oraz opis prawidłowej techniki i właściwej interpretacji uzyskanych wyników.
dr hab. Roman Aleksiewicz, prof. nadzw.
Przewodniczący Sekcji Diagnostyki Obrazowej PSLWMZ
Załączniki
atlas-ultrasonografii-zwierzat.jpg
atlas-ultrasonografii-zwierzat.jpg (14.23 KiB) Przejrzano 553 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post