Czy to problem hormonalny?

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
monika2468
Użytkownicy
Posty: 20
Rejestracja: 20 lut 2016, o 05:55

Czy to problem hormonalny?

Post autor: monika2468 »

Witam, mam 25 lat,nigdy jeszcze nie rodziłam, ani nigdy nie miałam specjalnych problemów z miesiączkowaniem, miesiączki miewam zazwyczaj regularne, cykl mam książkowy 28 dni. Od paru miesięcy miewam jednak problem z cerą, nie mam trądziku, nie miałam nigdy też problemów ze skórą, ale jak już napisałam od dłuższego czasu kiedy tylko zaczyna mi się owulacja, wyskakują mi wypryski na twarzy jak szalone, i nie pomagają, żadne kremy, żadne maści na trądzik, mam owulacje to mam zawsze pare pryszczów na twarzy, kiedy konczy się owulacja twarz robi się jak pupa niemowlęcia. denerwują mnie te pryszcze, ponieważ najzwyczajniej szpecą moją twarz, nie wiem czy to może zależec od jakis problemów z hormonamiczywarto isc z tym do ginekologa? MOże do dermatologa? Albo do endokrynologa? Bardzo prosze o radę.
dimedicus

Re: Czy to problem hormonalny?

Post autor: dimedicus »

Wiele kobiet tak ma to są wahania hormonalne.
Można skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem a zleci wykonanie badań hormonalnych.
Zwykle zaleca się w takich stanach stosowanie pasty Cynkowej czy np Akneroxidu czy też inne podobne(można zakupić w aptece bez recepty)
monika2468
Użytkownicy
Posty: 20
Rejestracja: 20 lut 2016, o 05:55

Re: Czy to problem hormonalny?

Post autor: monika2468 »

Dziękuję, jutro zakupie te pastę, ale myślę, że i tak może jednak warto wybrać się do ginekologa, niech zleci te badania, może trzeba coś podregulowac :) Bardzo dziękuję za odpowiedz :) Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post