Wczesna diagnostyka chorób nowotworowych u dzieci

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Wczesna diagnostyka chorób nowotworowych u dzieci

Post autor: Asystentka »

Wczesna diagnostyka chorób nowotworowych u dzieci.
Materiały edukacyjne i rekomendacje dla lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej
Od września 2012 roku Fundacja Project HOPE przy współpracy z Kliniką Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie koordynuje bezpłatne szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek POZ w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów
u dzieci. W efekcie udało się już przeszkolić 1262 pracowników podstawowej opieki medycznej oraz wydać podręcznik zatytułowany "Wczesna diagnostyka chorób nowotworowych u dzieci" pod red. prof. Walentyny Balwierz, skierowany do lekarzy pierwszego kontaktu, będący kompendium wiedzy o nowotworach wrodzonych i nowotworach występujących w wieku dziecięcym. Zawiera on materiały edukacyjne oraz rekomendacje dla lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej odnośnie do wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci. Publikacja dotyczy szczegółowego postępowania w przypadku stwierdzenia objawów mogących sugerować obecność choroby nowotworowej u dzieci i młodzieży.

Wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej stanowi zadanie dla wszystkich lekarzy, a zwłaszcza pediatrów w terenie oraz lekarzy rodzinnych, pielęgniarek i położnych rodzinnych, pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania poprzez zbieranie szczegółowego wywiadu, dokładne badanie i obserwację pacjentów, a także edukowanie społeczeństwa na temat wczesnych objawów choroby nowotworowej. Jest to również obowiązek pracowników laboratorium diagnostycznego, a także pacjentów/rodziców/opiekunów. Rozpoznanie nowotworu w jego wczesnym stadium bywa trudne, ponieważ stwierdzane początkowe objawy mogą być niecharakterystyczne i sugerować inne, częstsze choroby wieku dziecięcego, np. zakażenia. Z tego powodu opracowano monografię na temat charakterystycznych i nietypowych objawów chorób nowotworowych.
Załączniki
choroby-nowotworowe-dzieci.gif
choroby-nowotworowe-dzieci.gif (6.52 KiB) Przejrzano 642 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post