Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: Iwan89 »

Witam,

Mam pierwsze w życiu zapalenie cewki moczowej. Nie ma jeszcze diagnozy co do rodzaju bakterii. Uprawialem seks bez zabezpieczenia z nowa dziewczyna, ale od seksu do pierwszych objawow minelo az 20 dni, dlatego zastanawiam sie czy partnerka powinna sie zbadac czy istnieje mozliwosc, ze zlapalem to jednak w inny sposob? Uzywalem rowerkow i atlasu na silowni bez dezynfekcji, bylo to 3 dni przed objawami.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelka pomoc.
dimedicus

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: dimedicus »

W zależności o rodzaju zakażenia ,objawy mogą już wystąpić po 2 tygodniach a czasem po 2-3 miesiącach. Rzeżączka 2 tygodnie.
Można się zarazić korzystając np z ręcznika używanego przez osobę zarażoną,również od siadania na muszli klozetowej, a więc i od siadania na rowerek czy inne przyrządy.
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: Iwan89 »

Wlasnie jeszcze dokladnie nie zdjagnozowalem czy to rzezaczka czy np. Chlamydia. Niemniej wszedzie czytam, ze objawy u mezczyzn sa po 3-5 dniach i maksymlnie 2 tygodniach. Nie znalazlem informacji o bakterii ktora ujawnia sie az po 20 dniach. Strasznie to wszystko dziwne, bo to, ze to zlapalem na silowni tez jest raczej malo prawdopodobne, bo przeciez trenowalem w ubraniu, ale fakt, po silowni bylem w toalecie i nie mylem rąk przed, tylko po. Niemniej, nie wydaje sie to prawdopopodobne, bo ze mna cwiczyla tylko jedna osoba.
Meneus

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: Meneus »

Iwan89 pisze:Nie znalazlem informacji o bakterii ktora ujawnia sie az po 20 dniach
Zależy od rodzaju choroby. My nie ocenimy gdzie doszło do zakażenia,to już musi pan sam ustalić z sobą a nawet nie wiemy jakie są objawy. Zapalenie cewki moczowej jest szerokim, pojęciem i nie musi być związane z chorobami "W". A może dotyczyć np przeziębienia,infekcji wirusowej,przewiania itd...
Proszę zrobić badanie moczu.(najlepiej z posiewem)
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: Iwan89 »

Dziekuje za odpowiedzi. Objawy to pieczenie w cewce, zwlaszcza z rana oraz ropna wydzielina z rana. Jutro bede mial wynik posiewu moczu, niestety lekarz nie wyslal mnie na badanie w kierunku chlamydii a po tak dlugim okresie bezobjawowym to duzo wieksza szansa, ze to chlamydia a nie rzezaczka. Dostalem w ciemno cypronex i jest lekka poprawa. Pytanie czy cypronex wyeliminuje calkowicie chlamydie czy powinienem zmienic na doxycyline? Niestety nie zrobie teraz testu na chlamydie bo z tego co wiem, musialbym teraz odstawic antybiotyk na dwa tygodnie, inaczej test moze byc przeklamany.
dimedicus

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: dimedicus »

Faktem jest,że występuje infekcja ale równie dobrze to może być np rzęsistek pochwowy.
Bez badania nie można ocenić. Profilaktycznie zastosowano ten antybiotyk,o szerokim spektrum działania na różne bakterie w tym również na chlamydię,wiec powinien wystarczyć.
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: Iwan89 »

Wynik posiewu wyszedł ujemny. Niemniej dzień przed badaniem odstawiłem furagine i nie wiem czy nie miało to wpływu na badanie. Dostałem cipronex na kolejne 5 dni, tym razem 2x1 250 mg. W przypadku ujemnego posiewu, zrobic badanie na chlamydie 2 tygodnie po odstawieniu antybiotyku?
dimedicus

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: dimedicus »

Uważam za wskazane dalsze leczenie i dopiero badanie kontrolne z posiewem
Iwan89
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2016, o 16:39

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: Iwan89 »

Po 8 dniach przyjmowania cironexu, niestety wróciło pieczenie żoŀędzia i pojawiło się zaczerwienienie. Dodatkowo pojawil sie bol jąder. Aktualnie pozostaly mi jedynie dwa dni przyjmowania cipronexu 2x1 250 mg. Chyba czas zmienic lek?
dimedicus

Re: Pierwsza rzeżączka z objawami po 20 dniach od stosunku

Post autor: dimedicus »

Niestety podejrzewam infekcje stercza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post