ANESTEZJA. ZNIECZULENIE W POŁOŻNICTWIE

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

ANESTEZJA. ZNIECZULENIE W POŁOŻNICTWIE

Post autor: Asystentka » 22 sty 2017, o 18:39

ANESTEZJA. ZNIECZULENIE W POŁOŻNICTWIE, TORAKOCHIRURGII I KARDIOCHIRURGII
Anestezjologia w położnictwie jest jedną z najbardziej wymagających i dających satysfakcję rodzajów praktycznej anestezji. W tym czasie lekarz jest odpowiedzialny za opiekę nad dwoma pacjentami - matką i płodem. Aby bezpiecznie znieczulać rodzącą, anestezjolog musi mieć solidne podstawy położnictwa. Z tego powodu w pierwszych rozdziałach przekazano istotne wiadomości z tej dziedziny. Podano punkty kluczowe w celu szybkiej i łatwej powtórki.

W rozdziale dotyczącym zabezpieczenia dróg oddechowych i torakoanestezji wieloletnia wartościowa wiedza na ten temat jest prezentowana skrótowo w przyjaznej formie dla czytelnika i jest przydatna zarówno dla rezydentów, jak i specjalistów. Zwróciliśmy uwagę na podstawy przygotowania pacjenta do zabiegu torakochirurgicznego, przedstawiając interesujące przypadki i tematy do dyskusji.
Przeznaczeniem publikacji jest możliwość szybkiego poznania podstaw. W części poświęconej kardioanestezji omówiliśmy występujące najczęściej problemy i stany kardiologiczne wymagające opieki anestezjologicznej.
Załączniki
anestezja-znieczulenie-w-poloznictwie.jpg
anestezja-znieczulenie-w-poloznictwie.jpg (12.28 KiB) Przejrzano 115 razy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post