Bóle w górnej części brzucha

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
mamdosc
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 10 sty 2016, o 00:50

Bóle w górnej części brzucha

Post autor: mamdosc »

Od około 3 lat mam problemy z żołądkiem. Teoretycznie zaczęło się od tego, ze był on skurczony. Brałem no-spę i iberogast i po jakimś czasie bóle minęły, ale pozostało ciągłe przelewanie się w brzuchu, w każdej jego części, wydawanie dziwnych odgłosów, najczęściej w nocy. To pozostało do dziś. Ale zdarza się tak także gdy jestem w szkole. Mam 17 lat. Robiłem po kilka razy badania krwi, wszystko wychodziło idealnie. Teraz od kilku dni znów bóle się nasiliły. Boli mnie w górnej części brzucha, okolice żołądka, czasem po środku najbardziej w nocy gdy leżę na wznak zdarza się, że bóle są bardzo silne, przeszywające, po pewnym po gazach powoli ustają. Mam ciągłe przelewania się w brzuchu, choć czasem ustępują, gdy ból jest większy. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, posiłki spożywam nieregularnie. Bardzo często po przełknięciu śliny zaczyna mi burczeć w żołądku i czasem mam uczucie, że cofa mi się do gardła. Prawdopodobnie niedługo znów pójdę zrobić jakieś badania, te bóle czasem są na prawdę już trudne do wytrzymania a gastroskopii raczej sobie nie pozwolę zrobić.
dimedicus

[Link] Diety

Post autor: dimedicus »

mamdosc pisze:Prowadzę raczej siedzący tryb życia, posiłki spożywam nieregularnie
To jest jedna z przyczyn takiego stanu o pozostałych dalej.
mamdosc pisze:a gastroskopii raczej sobie nie pozwolę zrobić.
po pierwsze nie jest taka straszna jak to opisują czy w jakiś sposób bolesna. Po fakcie okazuje się,że to więcej strachu jak wrażeń.
Ale.. do rzeczy.
Objawy są typowe dla Zespołu Jelita drażliwego(ZJD) nawet nie można powiedzieć,że to choroba.
Nie sądzę aby była konieczna gastroskopia,chociaż można profilaktycznie wykonać badania (krwi,stolca czy usg j.brzusznej) wyniki wychodzą tu zawsze dobrze ale potwierdzić trzeba, wątpię czy tu nawet lekarz zleci,wystarczą zalecenia jak dalej.
na początek wystarczy wdrożyć leczenie farmakologiczne, ale rozpocząć od wprowadzenia reżimu żywieniowego
rezim-zywnosciowy-stosowany-przy-chorob ... h-t29.html
wprowadzić dietę lekkostrawną na okres przejściowy
dieta-lekkostrawna-t88.html

W aptece można zakupić preparaty na gazy(wzdęcia) probiotyki (są bez Rp)
Leczenie może poprowadzić pediatra

Czy są jakieś pieczenia w przełyku,duszności,problemy ze stolcem.
mamdosc
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 89
Rejestracja: 10 sty 2016, o 00:50

Re: Bóle w górnej części brzucha

Post autor: mamdosc »

Pieczenia raczej nie ma ale dość często czuję kluskę w gardle i mam czasem mam problemy z przełykaniem, ze stolcem problemów raczej nie miałem, chociaż teraz robię niewiele, codziennie lub co 2 dni, duszności raczej nie
dimedicus

Re: Bóle w górnej części brzucha

Post autor: dimedicus »

Proszę sypiać z głową wyżej żołądka i można włączyć leki neutralizujące kwasy żołądkowe. I stosować się do wyżej podanych zaleceń.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post