Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
admin. med.

Żyć z sensem. Praktyczne zastosowanie logoterapii

Post autor: admin. med. »

Co nadaje sens mojemu życiu
Co daje mi poczucie spełnienia
Odnalezienie sensu życia to egzystencjalna potrzeba każdego człowieka - zwłaszcza w momentach kryzysu, w sytuacjach pozornie pozbawionych wyjścia. Sens jest dla każdego czymś innym i w każdych okolicznościach trzeba go szukać na nowo. Nie wszystkie sytuacje, nie wszystkie napotkane możliwości zawierają sens tylko dlatego, że są możliwe Wybór należy do nas - musimy wybierać, "odmierzać" wartości sercem i starać się widzieć to, co ważne. Sens to najcenniejsza możliwość ukryta w konkretnej sytuacji, ale to my mamy ją odnaleźć. To czyni pytanie o sens tak osobistym, a odpowiedź na nie tak wyjątkową.

Dzięki licznym przykładom, wskazówkom, ćwiczeniom książka ta pobudza do refleksji i może posłużyć jako praktyczny podręcznik do pracy nad sobą. Stanowi ona również przejrzyste wprowadzenie do analizy egzystencjalnej i logoterapii - skutecznych metod mających na celu, między innymi, pomoc w odnalezieniu znaczenia i sensu życia.

Alfried Längle mówi w tej książce o tym, czym jest sens i jak ściśle jest on powiązany z realnym życiem. Nie ma on tu jednak na myśli jakiegoś abstrakcyjnego "Wielkiego Sensu Życia". Mówiąc o sensie, autor wskazuje zawsze na szczególną strukturę konkretnej sytuacji. Żyć z sensem oznacza więc, że człowiek, ze swoimi zdolnościami i kompetencjami, ze swoim odczuwaniem i wolą, odpowiada na propozycję chwili i twórczo się z nią konfrontuje, zarówno dając, jak i otrzymując. Sens wymaga zaangażowania i bezpośredniej obecności.
Załączniki
zycie-z-sensem.jpg
zycie-z-sensem.jpg (27.02 KiB) Przejrzano 600 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post