Gdańsk: onkolog zawieszony w wykonywaniu zawodu

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Gdańsk: onkolog zawieszony w wykonywaniu zawodu

Post autor: Asystentka »

Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował w poniedziałek (20 lutego) o czasowym zawieszeniu w wykonywaniu zawodu chirurga onkologa podejrzanego o molestowanie 25 pacjentek. To kolejny środek zapobiegawczy zastosowany wobec 65-letniego lekarza.

Wcześniej sąd rejonowy zastosował wobec onkologa dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Od tej decyzji odwołała się prokuratura okręgowa, które wnioskowała o tymczasowy areszt dla lekarza.

8 lutego Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła 65-latkowi 31 zarzutów. Dotyczyły one popełnienia przestępstw w postaci "innych czynności seksualnych", jakich lekarz miał się dopuścić wobec 25 pacjentek (niektóre z kobiet lekarz miał molestować kilkukrotnie). Prokuratura odmówiła odpowiedzi na pytanie, czym w tym przypadku były "inne czynności seksualne".

Do przestępstw miało dochodzić między 2005 a 2015 rokiem, ale większość z nich ma przypadać na lata 2013-2015. Zdaniem śledczych, ofiarami 65-letniego chirurga onkologa były głównie pacjentki jednej z publicznych poradni onkologicznych w Gdańsku. Jedna z pokrzywdzonych w momencie popełnienia na niej przestępstwa miała mniej niż 15 lat.

Do czynów miało dochodzić w trakcie badań onkologicznych. Po konsultacji z lekarzami specjalistami w tej dziedzinie śledczy doszli do wniosku, że w przypadku wykonywanych przez podejrzanego badań 25 pokrzywdzonych kobiet standardy badań zostały przekroczone.
źródło: biolog.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post