Jakie badania porobić ?

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
maxximal
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2016, o 17:30

Jakie badania porobić ?

Post autor: maxximal »

Cześć, ogólnie sprawa wygląda następująco.
Około na początku roku miałem częstokurcz i czasami wysokie ciśnienie. Byłem z wizytą u kardiologa, dostałem leki, lecz sam lekarz stwierdził, że nie wie co jest przyczyną. Robiłem echo, które wykazało że nie mam żadnych wad serca, badania tarczycy(T3, T4, Th, też wszystko w porządku), badania krwi - jonogram, poziom cukru i cholesterolu. Wyniki w normie ustalonej na mój wiek (21 lat) jedynie poza cukrem, który był na granicy wskazanego przedziału, ale podejrzewam, że to poprzez chwilowe "obżarstwo". Z używek czasami popiję alkohol, nie mam nadwagi, staram się ruszać kiedy mam czas. Powodów do stresów też zbytnio nie miałem.

I tu mam pytanie. Czy są jeszcze jakieś badania, które mógłbym profilaktycznie wykonać ? Bo czasami mam wrażenie, że jednak ciśnienie pozostaje troszkę podbite. Przecież jakaś przyczyna tego musi być (Zdaję sobie sprawę, że powodów tych dolegliwości może być i 1000)
dimedicus

Re: Jakie badania porobić ?

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim wykonać badania ciśnienia i tętna 3 x dn o stałych godzinach,po odpoczynku z 5 minut oraz przed posiłkiem i piciem.
Prowadzić dzienniczek przez dni 7
Jeśli zaobserwujemy jakieś niepokojące objawy trzeba będzie założyć Holter. Gdy wystąpią jakieś nieprzewidziane i dziwne stany też wykonać pomiary z dopiskiem jakie są objawy i ew co mogło spowodować
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post