Proszę o radę.

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

Ponieważ od lutego 2015 ubiegłego roku miałem bóle pleców, stolce z resztkami jedzenia i bole z lewej strony zrobiłem wszelkie możliwe badania.

Bóle pleców do dziś się utrzymują (raz są większe raz bardzo niewielkie)

W TK wykryto jakieś zmiany na ogonie trzustki.
TK było robione w marcu 2015, potem ponownie pod koniec czerwca 2015 i teraz kontrolnie znowu 4 stycznia 2014.
Zmiana na wszystkich TK identyczna (TK z czerwca i stycznia 2016 robione w tym samym szpitalu MSW w Szczecinie)

Czy moje bóle mają jakiś związek z wykrytą zmianą ?

DO tego robiłem.
4 x USG
Kolonoskopie
Gastroskopią
EUS
MRI Odcinka lędźwiowego w kręgosłupie
USG Doopler

Na obecną chwilę mam bóle wędrujące po całym ciele + bóle pleców raz w częsciach piersiowych raz ledźwioeych raz pod łopatakami.
Miewam też czasem dyskomfort w lewym nadbrzuszu.
Załączniki
2 TK
2 TK
Plik 29.10.2015, 14 26 00 kopia.jpg (232.63 KiB) Przejrzano 2154 razy
EUS
EUS
20150421_115430018_iOS kopia 2.jpg (152.17 KiB) Przejrzano 2154 razy
1 TK
1 TK
20150408_080946066_iOS kopia 2.jpg (146.74 KiB) Przejrzano 2154 razy
dimedicus

Re: Proszę o radę.

Post autor: dimedicus »

adam007 pisze:stolce z resztkami jedzenia i bole z lewej strony
adam007 pisze:W TK wykryto jakieś zmiany na ogonie trzustki.
adam007 pisze:Miewam też czasem dyskomfort w lewym nadbrzuszu.
jeśli jeszcze są to bóle przeszywające do pleców to te wszystkie wymienione mogą mieć wpływ na podane objawy(jako przyczyny gastryczne) ale z wyjątkiem
adam007 pisze:Na obecną chwilę mam bóle wędrujące po całym ciele + bóle pleców raz w częsciach piersiowych raz ledźwioeych raz pod łopatakami.
raczej są związane z kręgosłupem lub neuralgią
Torbiel korowa nie ma tu znaczenia,nie jest przyczyną podawanych objawów
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Re: Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

Po 1 Bardzo dziękuje za tak szybkie odpisanie.

W szpitalu po badaniu TK (teraz 4 stycznia) rozmawiałem z lekarzem Radiologiem od razu chwile po badaniu i on oglądając mój TK stwierdził że to jakieś punktowe stłuszczenia. Ale ponieważ ja się na tym nie znam ufam wiedzy takich osób jak lekarz czy Państwo.

Zrobiłem MRI kręgosłupa i wygląda ono dobrze.
Za to mam sztywny i bolesny kark również z lewej strony.

Podstawowe moje Pytanie brzmi - czy czy opisana zmiana w TK jest mocno niepokojąca.

I czy wykonywać dalej jakieś badania.
22 grudnia robiłem również kontrolne badanie USG ale tam to zupełnie nic nie było.
Wyniki krwi miałem prawidłowe prócz cukru który wynosił 101.

Bardzo się tym stresuję.
dimedicus

Re: Proszę o radę.

Post autor: dimedicus »

adam007 pisze:Zrobiłem MRI kręgosłupa i wygląda ono dobrze.
Za to mam sztywny i bolesny kark również z lewej strony.
jeśli coś Pan robi bardziej z tej strony,nieprawidłowe siedzenie,też przed komputerem,to takie objawy mogą występować. Nie da się przeprowadzić pełnego wywiadu przez neta.
adam007 pisze:Podstawowe moje Pytanie brzmi - czy czy opisana zmiana w TK jest mocno niepokojąca.
na dziś, nie, ale trzeba wykonywać okresowe badania kontrolne, teraz za rok czasu i porównać widoczne zmiany.
Jeśli coś będzie nieprawidłowego w objawach lekarz może zlecić szybsze badanie.
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Re: Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

Dziękuje za odpowiedz.
Jesli bede miał jakies watpiliwosci to do Państwa napisze.
Jeszcze raz bardzo dziękuje.
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Re: Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

A czy jest możliwe że zapis TK został źle odczytany.
Bo ciągle mam bóle i waga mi spada a czas leci do przodu (nie chciałbym azny było potem za późno na jakiekolwiek działania) :(
Załączniki
pKXefzp.jpg
pKXefzp.jpg (167.97 KiB) Przejrzano 2126 razy
mg3sHN5.jpg
mg3sHN5.jpg (125.16 KiB) Przejrzano 2126 razy
dimedicus

Re: Proszę o radę.

Post autor: dimedicus »

Na podstawie tych zdjęć (jaśniejszy obraz a na zdjęciu zaciemnione,w medycynie określa się to odwrotnie) nie można powiedzieć jednoznacznie czy to są zmiany tłuszczowe, czy jakieś zaplne
Co prawda radiolog nie jest specjalistą w ocenie,więc tu nie można się sugerować odpowiedzią a dopiero lekarz może ocenić. W mojej ocenie opis jest jw podany.
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Re: Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

Tyle ze to opis robił Lekarz diagnostyk. (nie wiem czy to on powinien wydać decyzje co mam dalej robić)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2016, o 19:57 przez adam007, łącznie zmieniany 1 raz.
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Re: Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

Dokładny opis pokazanego powyżej TK

Kontrolne badanie wielofazowe KT jamy brzusznej :


Trzustka o zachowanej budowie zrazikowej. W rzucie ogona trzustki kilka owalnych obszarów hypodensyjnych o średnicy do 6-7 mm, o gęstości ujemnej ( tłuszczowej ) , wynoszącej od (-) 66 do (-) 12 jH - nie ulegają one wzmocnieniu kontrastowemu w poszczególnych fazach badania. Przewód Wirsunga nieposzerzony.
Poza tym wątroba jednorodna. Pęcherzyk żółciowy nie zawiera uwapnionych konkrementów. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
W górnym biegunie lewej nerki drobna torbiel korowa o śr. do 5 mm. Nerka prawa, śledziona, nadnercza oraz przestrzeń zaotrzewnowa okołoaortalna w granicach normy. Dodatkowa śledziona o śr. ok. 10.6 mm.
Wydzielanie moczu kontrastowego ocenione w fazie opóźnionej obustronnie sprawne.-

WNIOSKI : drobne zmiany ognikowe w ogonie trzustki o tłuszczowej gęstości, nie wzmacniające się kontrastowo, co przemawia za ich łagodnym charakterem - lipoma. Zarówno kształt, jak i wymiary w/w ognisk tłuszczowych nie wykazują różnic w porównaniu z dokumentacją badania wyjściowego, z dn. 23/06/2015.-
adam007
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 13 sty 2016, o 12:47

Re: Proszę o radę.

Post autor: adam007 »

Dlatego pytałem się Pana czy powinienem robić teraz jeszcze jakieś badania.

BO na obecną chwilę żyje w niepewności.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post