Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Rozmowy o wszystkim nie związane z tematyką forum.
Awatar użytkownika
waldi
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 1 mar 2016, o 07:08

Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: waldi »

Jak wam się wydaje, czy w czasie ciąży można prowadzić samochód? Ktoś już się z tym może wcześniej spotkał? Generalnie czy są jakieś przeciwwskazania medyczne?
marlenaj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 25 sty 2017, o 09:25

Re: Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: marlenaj »

Medyczne są ale jeśli zapinasz pas. i to chyba dopiero w 8-9 miesiacu czyli jak brzuch jest duzy. Sama jednak nie chciałam prowadzić samochodu w tak dużej ciązy ponieważ było to dla mnie niewygodne i wszystko mnie uwirało. Poza tym byłam na zwolnieniu i nie miałam takiej konieczności...
Jak coś to tutaj masz trochę więcej informacji [mod] na ten temat.
Lonika
Użytkownicy
Posty: 30
Rejestracja: 7 lis 2016, o 15:54

Re: Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: Lonika »

teoretycznie tak.. nawet mozesz nie zapinac pasow... ale pomysl o zdrowiu dziecka, czy warto ryzykowac.. ja w ciazy zaawansowanej juz musialam odpuscic jazde bo bez pasow sobie nei wyobrazam aw pasach nie wygodnie.. ciagle gdzies mnie uwieralo i naciskalo na pecherz w efekcie czego popuszczalam w majtki.. musialam chodzic w specjalnych wkladkach urologoicznych - tu masz ciekawa strone z ich produktami [mod] Zreszta przydaly sie tez po porodzie wiec wydatek niezbedny jak dla mnie hehe :D
moniczka

Re: Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: moniczka »

Może być niewygodnie prowadzić auto już pod koniec ciąży. Jak myślicie warto? Mój mąż teraz wziął się za nasze bezpieczeństwo i nawet wykupił dodatkowe ubezpieczenie. Boicie się jeździć samochodem w ciąży?
Sasiadeczka

Re: Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: Sasiadeczka »

prowadzić można ale jak już twój brzuch ociera o kierownicę to niech kieruje ktoś z rodziny a ty siedz obok :)
Gosia877
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2018, o 11:39

Re: Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: Gosia877 »

Myślę, że w pierwszych miesiącach można. Potem bliżej terminu bym się wstrzymała. Warto też zadbać o ogólne bezpieczeństwo, robić regularnie przegląd auta i mieć dobre opony. Natrafiłam ostatnio na fajny poradnik jak kupić opony i nie dać się oszukać, może komuś się przyda: [mod]
VKlaudiuek
Użytkownicy
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2021, o 14:37

Re: Prowadzenie samochodu w ciąży - a bepieczeństwo

Post autor: VKlaudiuek »

Wydaje mi się, że warto tego unikać jeśli można
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post