NFZ miał pieniądze, ale nie dał

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

NFZ miał pieniądze, ale nie dał

Post autor: Asystentka »

Mimo zapewnień o zamiarze pozostawienia cen świadczeń ogólnostomatologicznych na dotychczasowym poziomie wielkopolski oddział NFZ obniżył wyceny.


Okręgowa Rada Lekarska WIL wyraziła dezaprobatę wobec przedstawionych wycen, z których wynika obniżenie ceny oczekiwanej w stosunku do świadczeń ogólnostomatologicznych z dotychczasowych 1,14 do 1,13 zł oraz z 1,40 do 1,30 zł w stosunku do świadczeń protetycznych.
„Kwota bynajmniej nie jest symboliczna, gdyż pomnożona przez liczbę sprawozdawanych punktów rozliczeniowych daje ubytek znaczących środków przez 5 lat trwania umowy. Należy w tym miejscu przypomnieć, że konieczność sfinansowania zwiększonych wydatków w innych zakresach mieściła się w możliwościach finansowych oddziału” – zaznaczył prezes ORL WIL Krzysztof Kordel.
Przypomniał też, że podczas rozmów z dyrekcją wielkopolskiego oddziału NFZ 8 lutego br. delegacja WIL, która wnosiła o wzrost stawki za punkt rozliczeniowy w kontraktach ogólnostomatologicznych, otrzymała zapowiedź o zamiarze pozostawienia cen oczekiwanych na dotychczasowym poziomie.
„Nic, co płynie z otaczającej nas rzeczywistości gospodarczej, nie skłania do wniosku o spadku kosztów prowadzenia działalności leczniczej. Zapowiadana jest znacząca inflacja, rosną czynsze, ceny nośników energii, dodatkowe planowane obowiązki podmiotów i praktyk zmuszają do zatrudnienia nowych współpracowników. W tej sytuacji obniżanie cen oczekiwanych bez stosownej analizy jest przerzucaniem części niewydolności systemu na barki pracujących w nim lekarzy” – podsumował prezes ORL WIL Krzysztof Kordel. źródło: https://podyplomie.pl/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post