Magazyn Stomatologiczny, 2/2017

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Magazyn Stomatologiczny, 2/2017

Post autor: Asystentka »

Szanowni Państwo,

Temat miesiąca bieżącego numeru „Magazynu Stomatologicznego” dotyczy recesji dziąsłowych. Znajdą w nim Państwo ciekawe artykuły poświęcone zarówno epidemiologii tej patologii, jak i dotyczące leczenia recesji. Równie interesujące prace zamieściliśmy w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA, jednak ja chciałbym Państwa zachęcić do zapoznania się z artykułem w dziale NOWOCZESNE LECZENIE – METODY, TECHNIKI, NARZĘDZIA. Artykuł ten dotyczy szynowania rozchwianych zębów z jednoczesnym odtworzeniem utraconego zęba. Autorzy, poza bogatą dokumentacją fotograficzną, wykonali także film, który zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Jak zawsze pod koniec numeru zamieściliśmy omówienie ciekawego, w mojej ocenie, artykułu z piśmiennictwa światowego. Tym razem jest to opis kilku przypadków parestezji nerwu zębodołowego dolnego wywołanych zębopochodnymi infekcjami związanymi z dolnymi zębami przedtrzonowymi.

Jako że niedługo ferie, a niektórzy z Państwa przed urlopem, życzę ośnieżonych stoków i słonecznej pogody!

prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski

Temat numeru: O recesjach dziąsła

W numerze:

Interdyscyplinarne leczenie mnogich recesji dziąsłowych. Opis przypadku
Postępowanie diagnostyczne i lecznicze u pacjentów z dilaceracją zęba
Zastosowanie laserów w leczeniu endodontycznym. Przegląd piśmiennictwa
Załączniki
magazyn-stomatologiczny-2.jpg
magazyn-stomatologiczny-2.jpg (13.92 KiB) Przejrzano 1393 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post