Dwupłatkowa zastawka u niemowlaczka

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Awatar użytkownika
pauliv
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2015, o 05:44

Dwupłatkowa zastawka u niemowlaczka

Post autor: pauliv »

Witam,

w tydzień po urodzeniu u mojego synka stwierdzono zastawkę dwupłatkową ,jest pod kontrolą kardiologa, na razie wszystko w porządku, przepływy prawidłowe, jednak mam uważać aby dziecko się nie przeziębiało, a jak było chore dostało od razu antybiotyk, mimo że była to tylko lekka infekcja gardła.
czy ta wada jest niebezpieczna ? czy może coś być nie tak z serduszkiem mojego synka w przyszłości?

i drugie pytanie - miałam robione dwa razy badanie prenatralne w ciąży i tej wady nie stwierdzono, czy jest to możliwe ?

prosiłam wczoraj jeszcze o poradę w dziale endokrynologia w innej sprawie - mogłabym uzyskać tam też odpowiedz - poradę ?

_________________
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...
dimedicus

Re: Dwupłatkowa zastawka u niemowlaczka

Post autor: dimedicus »

Jest,to wada wrodzona a związana podczas nieprawidłowego rozwoju serca płodu.(kiedy tworzyły się i rozwijały organy)Z opisu wynika że niema przecieków pomiędzy krążeniem małym i dużym.Taki stan nie jest kwalifikowany do leczenia inwazyjnego.Ale taki stan wymaga profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia,stąd taki zalecenie zastosowania antybiotyku.Z tym można żyć jednak taki pacjent wymaga okresowych badań kontrolnych,pilnowanie stanu zdrowia.Można w przyszłości się liczyć z koniecznością wymiany zastawek.
Awatar użytkownika
pauliv
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2015, o 05:44

Re: Dwupłatkowa zastawka u niemowlaczka

Post autor: pauliv »

a czy taka wymiana zastawek to poważny zabieg?
czy jest jakieś ryzyko że się zyje np. krócej czy to jakoś przeszkadza w zyciu?

_________________
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...
dimedicus

Re: Dwupłatkowa zastawka u niemowlaczka

Post autor: dimedicus »

każdy zabieg przy sercu jest zabiegiem poważnym.Są pewne ograniczania jak np dbanie o ciśnienie,pilnowanie cholesterolu,unikanie wysiłków,stresów.
Awatar użytkownika
pauliv
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2015, o 05:44

Re: Dwupłatkowa zastawka u niemowlaczka

Post autor: pauliv »

bardzo dziekuję :)

_________________
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post