Jak bezpiecznie podróżować z dziećmi?

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Asystentka

Jak bezpiecznie podróżować z dziećmi?

Post autor: Asystentka »

O zagrożeniach zdrowotnych w podróży, o ochronie zdrowia w egzotycznych krajach i o tym, że wszy lubią blondynki z Elizą Łopacińską, podróżniczką, która z całą rodziną wyruszyła w podróż dookoła świata rozmawia Jerzy Dziekoński.

Jerzy Dziekoński: W jakim wieku były państwa dzieci, kiedy całą rodziną wyjechali państwo w podróż dookoła świata?

Eliza Łopacińska: Łucja miała 10 lat, w Wojtek 13 lat.

Wiele osób uważa, że dzieci mogą stanowić przeszkodę w tak długich podróżach, że tego rodzaju wyjazdy to oznaka nieodpowiedzialności. Jakie kontrargumenty przytoczyłaby pani w odpowiedzi na taki zarzut?

Bardzo często w tym tonie wypowiadają się osoby, które nigdy nigdzie nie były, które informacje na temat świata czerpią z dzienników telewizyjnych bądź gazet, gdzie najczęściej można znaleźć tylko złe wiadomości. Dla nas to też było coś zupełnie nowego. Nigdy wcześniej nie byłam ani w Afryce, ani w Ameryce Południowej. Nie miałam pojęcia, jakie choroby mogą czyhać na nas na wspomnianych kontynentach. Opierając się na blogach, znajdowałam pocieszenie, że może nic nas w podróży nie złapie. cd...mp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post