prośba o interpretacje

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
toldi
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, o 19:54

prośba o interpretacje

Post autor: toldi »

Tomasz lat 41.Witam,z powodu dusznosci i ucisku w klatce wylądowalem na sorze,po wykluczeniu zawalu troponina ujemna,ekg w normie,wypuszczono mnie do domu,stwierdzajac ze ta duszność to na tle nerwowym albo od kregosłupa,ponieważ mam zwyrodnienia w piersiowym jak i w szyjnym odcinku. Po tygodniu znów sor te same badania zawał wykluczony więc lekarz poszedł dalej że trzeba wykluczyc zator płucny,zrobiono mi angio tk
wynik:
Materiały użyte-kontrast lomeron 350 60ml
Sprzet-toshiba aquilion one-tk 320 rzędów
opis:
Tetnice płucne i pien płucny bez ubytków kontrastowania
aorta piersiowa nieposzerzona
w płucach widocznych jest kilka guzków średnicy 5 mm
W śródpiersiu ani we wnękach płuc nie stwierdza sie obecności powiekszonych wezłów chłonnych
Objety badaniem układ kostny bez cech destrukcji
Wniosków brak
Po wykluczeniu zawału i zatoru zastrzyk uspakajający i znowu do domu z zapewnieniem od lekarza wypisującego zebym sie nie wystraszył bo te guzki sa pozapalne i to nie rak.Poszedłem jednak do pulmonologa z tym wynikiem i tak:spirometria prawidłowa,testy uczuleniowe ujemne ,osłuchowo w porządku,i skierowanie jeszcze do laryngologa .A za 9 miesięcy powtórne tk.I tu moje pytanie bo dalej sie nie dowiedziałem co to za guzki,punmonolog dosłownie zamienił kilka słow tylko.
Brak kaszlu,goraczki badania krwi w porzadku ob ok,crp ok morfologia ok,kreatinina ok,wapń zjonizowany ok,mocznik ok,d-dimery ok,jedyne co to lekko obnizone wartoscikrzepniecia,glukoza sód potas ok,RTG klatki wykonane 3 dni przed tk w normie,niepale ,kiedys 20 lat temu popalałem za modu ale nie nałogowo.Prosze o podpowiedz czy cos jeszcze z tym robic czy czekac na powtórne tk. Z nerwów juz padam,dziekuje,
dodam jeszcze że nigdy nie miałem zapalenia płuc i oskrzeli,jedyne co to chyba tchawicy i krtani.Za młodego bardzo czesto chorowałem na angine ropną.Aktualnie choruje na umiarkowane nadcisnienie no i kręgosłup i przepuklina rozworu nadżerka nad wpustem zapalenie żołądka związane z zażócaniem żółci.Zastanawia mnie tylko skąd te guzki,troche sie wystraszyłem duszności bóle w plecach,i wogule złe samopoczucie .
Ta dudzność i ucisk w klatce tak daje mi popalic że ooo,jeden lekarz że nerwica,drugi zakłada sie że kręgosłup,a jeszcze inny że to od żołądka
Prosze podpowiedzieć od czego ta duszność,a jeszcze nadmienie ze w przeszłości miewałem takie uciski igóle w gardlr duszność ale trwało to 2,3 dni
dimedicus

Re: prośba o interpretacje

Post autor: dimedicus »

Należy uznać że problem jest gastryczny i tu powinno się włączyć leki z gr.IPP,leki poprawiające perystaltykę jelit, oraz probiotyki.Warto też pomyśleć o wprowadzeniu diety.
toldi
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, o 19:54

Re: prośba o interpretacje

Post autor: toldi »

od 8 miesięcy biore controloc 40 mg,od 3 miesiecy dodatkowo tribux forte na zmiane z duspatalin retard plus proursan niby na żółć
jest delikatna poprawa ale brzuch boli + plus plecy ,co zrobic moze iśc jeszcze raz do gastrologa żeby zmienił moze leki juz sam niewiem,jeszcze ta duszność
a te guzki to skąd w płucach
dimedicus

Re: prośba o interpretacje

Post autor: dimedicus »

Leki IPP stosować rano 40 a wieczorem 20
guzki w płucach? sądzę,że pozapalne ale na razie nic poważnego,zwykle zaleca się kontrole za 12 miesięcy i porównanie wyników. I jeśli nie bedzie zmian to dalej już badanie za 2 lata.
toldi
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, o 19:54

Re: prośba o interpretacje

Post autor: toldi »

A właśnie wróciłem od laryngologa,wszystko ok prócz skrzywionej lewej przegrody i przewlekłe zapalenie śluzówki nosa,stwierdziła pani laryngolog że to wszystko sprawa gastryczna jak tylko zobaczyła opis z gaskostropi,odnośnie śluzówki to niemam żadnego kataru tylko czasem uczucie zatkanego nosa
dimedicus

Re: prośba o interpretacje

Post autor: dimedicus »

Można na ten stan od czasu do czasu stosować krople do nosa albo inhalacje
toldi
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017, o 19:54

Re: prośba o interpretacje

Post autor: toldi »

Dzisiaj jeszcze zrobiłem kontrolne usg brzucha,wszystko ok,lekkie stłuszczenie wątroby tylko ale o tym to wiem,teraz jeszcze holtery itp w lipcu i będe miejwięcej wiedział skąd ten ucisk i dusznośc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post