Ile czasu trwają skutki uboczne Asertin 100?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
nerana112
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2017, o 15:23

Ile czasu trwają skutki uboczne Asertin 100?

Post autor: nerana112 »

Mam problemy z migreną i bólem szyi, udałam sie neurologa i przepisał mi Cloranxen 5mg (2x dziennie) oraz Asertin 100mg ( wieczorem) Po pierwszej dawce Cloranxenu było wszystko dobrze, wieczorem wzięłam 2 tabletke i Asertin, obudziłam sie w nocy z uczuciem gorąca w środku, lękami, biegunką i ogólnie w bardzo złym stanie. Więcej nie brałam leków, a stan lęków i uczucia zimna towarzyszy mi od niedzieli nad ranem. Byłam dziś u lekarza, przepisał ziołowe środki na uspokojenie i kazał czekać. Ile ten stan może jeszcze potrwać?
synapsa
Użytkownicy
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2017, o 13:48

Re: Ile czasu trwają skutki uboczne Asertin 100?

Post autor: synapsa »

Jaka była diagnoza lekarza neurologa?Prawdopodobnie stwierdził lękowo-somatyczne objawy związane z napięciem mięśni.Jeżeli nic nie stwierdził neurologicznego,to leczeniem choroby lękowej z komponentą somatyczną powienien zająć się lekarz psychiatra.Odradzam branie cloranxenu,daje poczucie ulgi poprzez rozluźnienie mięśni ale sertralina to zupełne nieporozumienie.To lek przeciwdepresyjny o słabym działaniu plękowym ,który najdłużej z leków SSRI "wchodzi" w organizm.Kilka lub kilkanaście tygodni.
Wróciłbym do pani neurolog po ksero historii choroby i przedstawił to psychiatrze.Lekarz ma obowiązek wydania kopii "historii choroby"/lub diagnozę na piśmie/.
Pozdrawiam.
Lunka91
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2018, o 19:04

Re: Ile czasu trwają skutki uboczne Asertin 100?

Post autor: Lunka91 »

Witam, biorę asertin od października, jako tako nie miałam skutków ubocznych jeśli coś było to może trwało tydzień tylko
Zajc
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:38

Re: Ile czasu trwają skutki uboczne Asertin 100?

Post autor: Zajc »

Sertralina jest bardzo dobrze tolerowana i raczej nie powinien powodować takich ostrych objawów jak tu opisujesz.. po za tym jeśliby te skutki miały być skojarzone z lekiem to ustąpiłyby tak szybko jak się pojawiły ;-) Bardziej prawdopodobne jest to że objawy które tu opisujesz wywołane są jakimiś dolegliwościami psychitrycznymi bądź neurologicznymi. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post