Jaki rodzaj operacji barku

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
blazej12
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2018, o 10:58

Jaki rodzaj operacji barku

Post autor: blazej12 »

Witam, mija rok od zwichnięcia prawego barku, do pewnego czasu było wszystko w porządku z ręką, do momentu kiedy podczas treningu ( jestem instruktorem sztuk walki ) coś mi przeskoczyło i zacząłem odczuwać dużą niestabilność. Po udaniu się do ortopedy i przedstawieniu wcześniejszych badań, między innymi rezonansu magnetycznego, powiedziano mi że jedynym wyjściem jest operacja. Musiałem się zastanowić i stwierdziłem że bez zabiegu się nie obejdzie, dlatego jestem umówiony do ortopedy na przyszły czwartek, w celu otrzymania skierowania na zabieg. Mam kilka pytań dotyczących wyboru metody operacji, lepiej wybrać artroskopie, nie jestem do końca przekonany co do tej metody ponieważ czytałem że mogą być nawroty, po za tym miałem operowany lewy bark tą metodą i nie jestem do końca zadowolony. Może lepiej wybrać metodę otwartą np. zaryglowanie barku przeszczepem kostnym, słyszałem że nie ma po tym nawrotów. Chciałbym poznać opinię specjalistów i otrzymać listę placówek gdzie wykonują takie zabiegi. Pozdrawiam i załączam wynik badania rezonansem magnetycznym.

Badanie MR prawego stawu ramiennego wykonano w obrazach Tl, T2, PD- zależnych, w projekcjach strzałkowych, czołowych i osiowych.
Ilość płynu w stawie prawidłowa.
Klinowate zagłębienie w tylno- bocznej części głowy kości ramiennej o około 4mm, obejmujące mniej niż 20% powierzchni stawowej- stan po złamaniu typu Hilla Sachsa .
Ścięgna m. nad grzebieniowego, podgrzebieniowego oraz podłopatkowego o zachowanej ciągłości, bez ( cech uszkodzenia. Odległość barkowo-ramienna prawidłowa
Nieprawidłowy obraz obrąbka w górnej części co najprawdopodobniej związane jest z jego o uszkodzeniem ( podejrzenie uszkodzenia typu SLAPI, dokładna ocena obrąbka możliwa w badaniu/ artro-MR; ze względu na charakter badania z kontrastem wskazane jedynie w przypadku wskazań y klinicznych)
Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego typowo położone, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale; ilość płynu w pochewce tego ścięgna prawidłowa.
W zakresie objętym badaniem, brak cech obrzęku śródkostnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post