Zwężenie cewki moczowej, prostata.

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Orm
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2019, o 12:53

Zwężenie cewki moczowej, prostata.

Post autor: Orm »

Cześć wszystkim,
normalnie unikam porad medycznych przez internet ale mój problem narasta i chciałbym skonsultować mój przypadek z kimś innym.
Mam 30 lat, zajmuje się sportem i prowadzę zdrowy tryb życia [dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu i w wodzie].
Kilka lat temu 2-3 razy w roku miałem dolegliwości bólowe w okolicach ujścia zewnętrznego cewki moczowej po oddaniu moczu. Ból był piekący sugerował infekcje bakteryjną- odwiedziłem urologa, ten zapisał antybiotyk lub nie i samo przechodziło.
Dwa lata temu odczuwałem ból kilka godzin po oddaniu moczu- ulokowany na ścianie przedniej pęcherza, uczucie nieopróżnienia pęcherza do końca.
Po zrobieniu badań moczu, nasienia, posiewu, markera raka prostaty, usg, badaniu krwi, chorób zakaźnych - wszystkie parametry dobre. Po konsultacji z najlepszym urologiem w mieście stwierdził - przewężenie cewki moczowej w okolicach stercza, mocz podrażnia gruczoł krokowy, przypisał OMSAL [lek rozkurczający]i powiedział że raczej czeka mnie operacja. Badanie uroflowmetrii potwierdziło zwężenie. Lek pomagał, jednak każde schłodzenie organizmu, wypicie czegoś moczopędnego, powodowało na drugi dzień ogromny dyskomfort [ból przedniej ściany pęcherza], który praktycznie wyłączał mnie z funkcjonowania.
Zdecydowałem się na operację [w lutym 2019]. Zabieg poszerzył cewkę i usunął sklerotyzację [1cm] stercza.
Wracam do treningów swoich i innych, jednak ból znowu powrócił.
Co ciekawe gdy biegam, gram w piłkę ból mija i nie występuje przez kilka godzin [no ale ile można biegać,]. Parametry nasienia, erekcja itp wszystko w normie.
Czy ktoś z pacjentów lub będących na forum urologów zna podobny przypadek? Jeżeli jeszcze dyskomfort fizyczny jest do zniesienia - to niestety psychika nie daje rady.
Bardzo dziękuje z góry za pomoc.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post