Moczenie u dzieci

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Pomelka
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:23

Moczenie u dzieci

Post autor: Pomelka »

Czy jest na forum jakaś mama, która miała problem moczenia nocnego u dziecka? Od paru dni nie możemy przespać nocy na sucho i zaczynam martwić się, bo wcześniej nigdy nic takiego się nie działo.
Marylin
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 26 cze 2017, o 10:32

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Marylin »

A w jakim wieku masz dziecko? Czy wcześniej już się coś takiego zdarzało?
emgie

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: emgie »

Idź z dzieckiem do pediatry na początek, zróbcie badania, może to po prostu niedojrzałość dziecka, a może coś się dzieje. Lepiej wykluczyć infekcje czy jakieś choroby. Zajrzyj też na suchy poranek, dla mnie to była kopalnia wiedzy.
Pomelka
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:23

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Pomelka »

Mała ma 4 lata, raczej wykluczam niedojrzałość. A co to jest ten suchy poranek? Jak ma mi pomóc?
Betka
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:20

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Betka »

Suchy poranek powinien Ci sporo wyjaśnić, jeśli chodzi o problemy z moczeniem nocnym. Raczej nigdzie indziej w jednym miejscu nie znajdziesz tyle informacji, wyjaśnień na temat tego problemu. masz tam aplikację do ściągnięcia, która pomoże np. zapisywać regularność mikcji.
Pomelka
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:23

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Pomelka »

Zajrzałam i faktycznie to jest takie abc dla rodzica, który pierwszy raz spotka się z problemem. Dziękuję za polecenie. A powiedz mi, masz jakieś doświadczenie z tym alarmem wybudzeniowym?
Betka
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:20

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Betka »

Osobiście nie, ale słyszałam sporo pozytywnych opinii na temat alarmu. Nie powoduje u dziecka dyskomfortu, a naprawdę jest w stanie przyzwyczaić dziecko do nocnego sikania w wc a nie w łóżku :)
Pomelka
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 19 lis 2018, o 10:23

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Pomelka »

A aplikacja? Faktycznie przydaje się w praktyce?
groszka
Użytkownicy
Posty: 80
Rejestracja: 1 sie 2017, o 21:48

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: groszka »

przydaje się, też ją używałam, bardzo wygodna w obsłudze, na pewno łatwiej tak coś zaobserwować jak mamy zapisane dzień w dzień ile dziecko piło, jak często robiło siku i czy była sucha noc czy mokra
Betka
Użytkownicy
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 22:20

Re: Moczenie u dzieci

Post autor: Betka »

Czy lekarz na wizycie sprawdza częstotliwość tych mikcji? Konkretną liczbę? W takiej sytuacji aplikacja faktycznie wydaje się dobrym rozwiązaniem, bo wiadomo, że w dzisiejszych czasach jednak telefon ma się ciągle ze sobą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post