Suchy kaszel, czerwone gardło od 2 miesięcy

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
ziomalx
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 15:18

Suchy kaszel, czerwone gardło od 2 miesięcy

Post autor: ziomalx »

Dzień dobry,

proszę czy może, ktoś wie co może być przyczyną moich dolegliwości i co powinienem z tym dalej robić?

Od ok. 2 miesięcy mam suchy kaszel, od ok. miesiąca zaważyłem również, że zaczerwienione gardło (możliwe, że było już wcześniej ale nie boli, może troche drapie czasami jakbym miał małą kulkę w gardle). Jestem przy tym też trochę zmęczony, trochę mnie boli w stawach i mięśniach (głównie nóg i pleców) miewam zmiany temperatury, ze dwa razy zdarzyły mi się dreszcze, czuje delikatny ucisk po lewej stronie pleców (jakby w lewym płucu), nie miewam gorączki ale miewam czasem nocne poty głównie części od pasa w dół, czuję się troche rozbity.

Od 4 dni zażywam antybiotyk Augmentin, płuczę gardło Glimbax i zażywam syrop na kaszel Levopront jednak kuracja nie przynosi efektów. Zostałem przesłuchany przez lekarza stetoskopem i nie mam zmian w płucach. Kaszel jest gardłowy - prawdopodobnie od tego zaczerwienionego gardła które nie mija.

Dwa miesiące temu byłem przeziębiony - również bez gorączki, ale miałem katar, najpierw suchy kaszel, potem mokry kaszel, potem wyzdrowiałem. Jednak prawdopodobnie nie doleczyłem choroby i tak to się za mną ciągnie od tamtej pory.

W linku poniżej przesyłam zdjęcie swojego gardła. Przepraszam jeżeli jest zbyt dokładne i nieprzyjemne.

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/Rs3SJe1
Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie :)
Aliex fu
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 3 lut 2022, o 12:48

Re: Suchy kaszel, czerwone gardło od 2 miesięcy

Post autor: Aliex fu »

A może jest to nieleczona angina [mod] Poczytaj sobie jak z tym można walczyć i jak wygrać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post