RTG płuc - prosze o rozwiązanie wątpliwości co do badania..

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
pocovidowiec20
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 10:04

RTG płuc - prosze o rozwiązanie wątpliwości co do badania..

Post autor: pocovidowiec20 »

Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy, upewnienia się czy zbyt późne nabranie powietrza do płuc w czasie badania RTG nie będzie miało wpływu na wynik. We wtorek robione miałem RTG klatki piersiowej, Pani radiolog powiedziała żebym nabrał powietrza i wstrzymał. I to zrobiłem tyle że już kiedy "maszyna" ruszyła.. Nie wiedziałem że juz stoi przy maszynie i ja nabrałem powietrza o parę sekund za późno (Tak mi się wydaje) Niby radiolog mówiła że zdjęcie wyszło dobrze itp.. bo pozniej sie zapytalem czy zdjecie wyszlo oki itp.. ale chcę się upewnić czy takie niewielkie spóźneinei mogło dać wynik fałszywy.. Trochę się martwię czy nie będzie trzeba powtarzać badania. A wynik badania taki ze wszystko wyszło oki, brak zmian ogniskowych w polach płucnych, serce nieposzerzone i naczynia płucne tez, przepona wolna. Ale chcę się upewnić czy przez mój głupi spóźniony refleks nie narobiłem sobie jakiegoś sfalszowania wyniku i biedy. Jestem pocovidowcem i zgosiłem się na badanie z powodu niewielkich duszności. Sprawdzić czy tam płuca w porządku. Czy jakby coś tam wyszło nie tak "zafałszowany wynik" to radiolog by mi to powiedziała i powtórzyła badanie? Czy może jednak zmieściłem się w czasie.. Proszę o pomoc i rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post