Pałeczka ropy błękitnej w ciele, uchu, oku

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Luki140812
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2021, o 13:17

Pałeczka ropy błękitnej w ciele, uchu, oku

Post autor: Luki140812 »

Od jakiegoś czasu na moim organizmie zaczęły pojawiać się wydzieliny ropne (tak 2x w roku) trwa to już z 5lat
Zaczęło się od piszczela, potem brodzie, na uchu pod pachą, na pośladku a teraz na nadgarstku.
W tym roku zrobiłem wymaz z rany, krwi , moczu, kału, gardła, rany i wyszedł mi tylko gronkowiec i tylko na wymazie z rany (nadgarstek). Wynik wymazu z rany był taki: Lekkowrażliwość 1 staphylococcus aureus nieliczne(+) MSSA Tetracyklina R, ciprofloksacyna WZE, reszta S. Czop był po ranie został lekki ślad. (22-11-2021)
Następnie pojawił się wyciek z ucha, laryngolog badanie i wymaz: wynik wymazu (data pobrania 30-11-2021)
pseudomonas aeruginosa nieliczne
staphylococcus aureus nieliczne
escherichia coli Liczne (ESBL -)

Teraz tzn. od 08-12-2021 pojawiła mi się na powiece gródka (kiedyś ją już miałem jeden raz), jest lekki dyskomfort i ból (niewielki). Innych objawów u siebie nie stwierdziłem.

Obecnie mam leki: Bactrim Forte, Broncho-Vaxom, flucinar maść, CUE krople do uszu, rivanol

Jak wygląda leczenie tej bakterii oraz czy robić to na NFZ (gdzie czas nie gra roli) czy prywatnie i finalnie tak mi się wydaję zaszczepić się przeciw tej bakterii. Laryngolog planuje TK jeżeli leki nie pomogą (czyli coś mechanicznego wtedy mi się wydaję żeby szukał). Sam wspominał też o szczepionce w Krakowie.

W razie pytań udzielę dodatkowych informacji.

PS. Pytanie jeszcze co z resztą bakterii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post