Problemy z odbytem po porodzie

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
GgosiaM
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2022, o 09:39

Problemy z odbytem po porodzie

Post autor: GgosiaM »

Witam, 3 miesiące temu urodziłam dziecko siłami natury i od tego czasu dokuczają mi dolegliwości że strony odbytu. Ciągle uczucie rozpierania, pieczenia, czasami uczucie piłki w odbycie i mrowienie skóry w okolicy odbytu. Tkanki wokół odbytu są bardzo tkliwe. Często też czuje uczucie ciągnięcia i rozpierania promieniujące do kości ogonowej. Podczas porodu byłam nacinana Ale mimo to pękła również pochwa. Badanie proktologiczne, anoskopia i usg transrektalne w normie. W badaniu ginekologicznym też ok. Proktolog wyczuł tylko ruchomą kość ogonową. Teraz czekam na MRI miednicy mniejszej. Dolegliwości czuje i w dzień i w nocy, ale nasilaja się przy wysiłku fizycznym i po wypróżnieniu. Zazwyczaj wieczorem jest najgorzej. Czy to może być coś z nerwem sromowym albo zespół dźwigaczy odbytu? Do jakiego specjalisty się z tym udać? Czy ktoś słyszał o podobnym przypadku? Bardzo mnie to obciąża psychicznie, nie mogę normalnie funkcjonować. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Problemy z odbytem po porodzie

Post autor: dimedicus »

Nic nie napisano o nietrzymaniu stolca, więc sądzę, że jest prawidłowo. Należy podejrzewać uszkodzenie struktur nerwowych a inne uszkodzeniach mechaniczne w czasie porodu.
GgosiaM
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2022, o 09:39

Re: Problemy z odbytem po porodzie

Post autor: GgosiaM »

Czy w przypadku uszkodzenia struktur nerwowych można z tym coś zrobić? Fizjoterapia lub neurolog?
Awatar użytkownika
dimedicus
Ekspert
Ekspert
Posty: 188
Rejestracja: 22 gru 2021, o 15:43

Re: Problemy z odbytem po porodzie

Post autor: dimedicus »

Aby coś zrobić, musi być jednoznaczna diagnostyka. Jeśli jest tak jak napisałem, będzie, to bardzo trudne. Aby była poprawa struktur nerwowych, może to potrwać wiele miesięcy a a może być tak, że będą odczuwalne cale życie. Czasem zachodzi konieczność ponownego zabiegu. Nie mogę postawić diagnozy bez pełnej znajomości stanu chorobowego. Tu powinien diagnozować chirurg, ginekolog i neurolog(konsylium)
Amelia54

Re: Problemy z odbytem po porodzie

Post autor: Amelia54 »

Witam, ja też miałam problemy z odbytnicą po porodzie, a dokładniej z hemoroidami. Poszedłem do tego lekarza [mod]. Lekarz przeprowadził badania i usunął hemoroidy. Jestem pewien, że ten lekarz też może ci pomóc.

Ogólnie rzecz biorąc, po porodzie pojawia się wiele problemów, a odbytnica często cierpi najbardziej (
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post