Zaschnięte skrzepy wydzieliny w nosogardle.

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
marcin R
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2023, o 20:57

Zaschnięte skrzepy wydzieliny w nosogardle.

Post autor: marcin R »

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od kilku lat walczę ze spływającą wydzieliną z zatok. TK wskazuje na nieznaczne zmiany i podobno tak mam żyć. Niechby ona sobie spływała, ale okrutnie męczy mnie i utrudnia życie gromadzenie się jej i zasychanie w jakimś zwężeniu nosogardła. Mam wrażenie, że gdzieś w okolicach trzeciego migdału ale to tylko moje przypuszczenia. Jest niezwykle trudna do odkrztuszenia. Gdy się nazbiera i schnie, co dwa trzy dni, czasem codziennie, w końcu jestem w stanie z wielkim trudem odkrztusić skrzep, czasem wielkości 20'tu czasem 50'ciu groszy, pół bloku słyszy moje męki :( Najgorzej jest w towarzystwie, bardzo to utrudnia funkcjonowanie wśród ludzi :( Najczęściej brzydko pachnie. Gdy mam kłopot z wydaleniem tego, ból głowy i zatok :( Dwa razy zabrałem do wymazówki i odniosłem do laboratorium. Raz wyszedł gronkowiec, innym razem Klebsiella. Odwiedziłem dziesiątki lekarzy. Kilka miesięcy temu zoperowałem też przegrodę nosową jako ostatnią deskę ratunku. Nic nie pomogło :( Dołączam kilka zdjęć i bardzo, bardzo proszę o pomoc. Liczy się każda podpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam...
IMG_20230105_143844.jpg
IMG_20230105_143834.jpg
IMG_20230105_143746.jpg
IMG_20230105_143705.jpg
IMG_20230105_143624.jpg
IMG_20230105_143549.jpg
harczman
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:53

Re: Zaschnięte skrzepy wydzieliny w nosogardle.

Post autor: harczman »

Jeśli wyniki badań wskażą na obecność bakterii, takich jak gronkowiec czy Klebsiella, konieczne może być zastosowanie odpowiednich antybiotyków. W przypadku zmian alergicznych lub zapalnych, lekarz może zalecić leczenie przeciwzapalne lub leki przeciwhistaminowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post