Irigasin i zapalenie ucha

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Tekla
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2023, o 20:33

Irigasin i zapalenie ucha

Post autor: Tekla »

W połowie maja złapałem przeziębienie podczas,którego miałem problem z zatokami
Zacząłem używać Irigasin do płukania zatok.
18 maja (czwartek) podczas płukania zatkało mi się lewe ucho.
Kolejnego dnia ucho zaczęło boleć i po dwóch dniach pojechałem na sor gdzie stwierdzono zapalenie ucha środkowego. W ciągu 6 godzin spędzonych na sorze otrzymałem dwie kroplówki z środkiem przeciwbólowym, które za wiele nie pomogły

Zostało mi zapisane:
Augmentin 2x1
Cetraxal 4 razy dziennie
Nasometin 2x1
Cirrus 2x1
Nimesil

Kolejnego dnia (niedziela) z lewego ucha zaczęła lecieć krew z ropą.
Więc wróciłem na sor gdzie stwierdzono,że przy zapaleniu ucha tak może być.
Zostało mi zapisane dodatkowo Metronidazol 3x1 z powodu podwyższonego CRP 134.0 mg/l (dzień wcześniej w sobotę miałem 15.7 mg/l)e

Pod koniec tygodnia udałem się do laryngologa,gdzie lekarz przepisał mi
Tobrex (+ to co zostało mi przepisane na sorze).

Przez cały ten czas czyli przez prawie dwa tygodnie z ucha leciała krew z ropa,później już sam śluz.
Na chwilę obecną mam spokój z wydzieliną oraz bólem ucha, natomiast w dalszym ciągu nie słyszę na lewe. Słyszę tak na 30% lecz bardziej uciążliwe jest piszczenie w uchu.
Mam wrażenie jakby ucho było cały czas zatkane jak np po kąpieli na basenie.

Po kolejnej wizycie u laryngologa lekarz przepisał
Betaserc
Polfilin
Nootropil
Nasometin

W ostatnich dniach podczas przełykania śliny mam wrażenie jakby ucho się odtykało,ale na tym sprawa się kończy.
Nie miałem robionych żadnych badań po za zerknięciem lekarza przez metalową trąbkę do ucha.
Według laryngologa zapalenie ucha ustępuje lecz w dalszym ciągu męczy mnie wrażenie zatkanego ucha oraz piszczenie.
Gdyby tego było mało w zeszłym tygodniu na jaw wyszła ospa, ktorą złapalem pewnie od młodszego syna który zachorował w połowie maja.

Czy piszczenie w uchu zniknie i ucho się samo "odblokuje" czy nastąpiła tu trwała utrata słuchu.
Od pierwszych objawów zapalenia minęło prawie 3 tygodnie. Powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania na własną rękę czy w dalszym ciągu czekać.
Dodam jeszcze,że nigdy nie miałem problemu z uszami,natomiast miałem problemy z zatokami,a w ostatnich trzech tygodniach zauważyłem spadek wagi o 5kg co mnie trochę niepokoi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post