Zator w prawym plucu i coraz wiekszy bol innych narzadow.

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Mac90
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2023, o 11:28

Zator w prawym plucu i coraz wiekszy bol innych narzadow.

Post autor: Mac90 »

Witam. Z gory przepraszam za brak polskich znakow.

Mam bardzo nietypowy aczkolwiek ciekawy, dziwny i trudny do zdiagnozowania problem. Mianowicie pojawily sie problemy z oddychaniem i dodatkowo czuje bardzo mocny zator na koncu prawego pluca (na samym dole kolo ostatniego zebra).

Gdy sie pochylam to czuje jakbym pod zebrem mial doslownie kawalek kamienia lub czegos twardego dodatkowo po okolo 2 tygodniach od bolu w plucu pojawily sie dziwne bole w innych narzadach (prawa nerka i jelita) tak jakby byly niedotlenione jednak badanie usg tych narzadow nie wykazalo nic niepokojacego (brzuch byl tylko bardzo nabrzmialy, ale lekarz nie potrafil stwierdzic dlaczego).

Rentgen i USG pluc tez nic nie pokazalo, ale podejrzewam ze zebro na rentgenie przykrywa ten bardzo maly obiekt, jakim moze byc kawalek wypelnienia zeba.
Wypelnienie zeba moglo tam wpasc po wizycie u dentysty (bo od tego dnia sie pogorszylo), a mialem wczesniej problem z przetoka w jamie ustnej przez ktory obiekt mogl sie dostac do drog oddechowych (zanim poszlo to w pluco przez okolo 2 tygodnie mialem uczucie jakby cos siedzialo mi na gardle i utrudnialo oddychanie).

Pluco caly czas uciska, a dodatkowo boli przy niektorych ruchach jak np pochylanie sie (wtedy czuje jakby zebro wbijalo sie w ten obiekt - mam bardzo ograniczone ruchy).

Jakie badania powinny byc przeprowadzone jezeli jest podejrzenie obiektu w plucu lub zylach odchodzacych od pluca jednak Rentgen i USG nic nie wykazuja?

Bylbym bardzo wdzieczny za jak najszybsza pomoc bo z tygodnia na tydzien czuje sie coraz gorzej i juz nie wiem co jeszcze moge zrobic, od ponad tygodnia z bolu i niedotlenienia nawet spac sie juz nie da.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post