Ból całej nogi aż do pośladka, po ćwiczeniach

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
waliza92
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2016, o 18:23

Ból całej nogi aż do pośladka, po ćwiczeniach

Post autor: waliza92 »

Dzień dobry
Ćwiczyłem na treningu po krótkiej rozgrzewce zacząłem rozciągać nogi robiąc bez problemu szpagat damski lecz chcąc się mocniej rozciągnąć prawą nogę położyłem na drabinki i zacząłem ją przyciągać nie czując bólu robiłem to coraz mocniej aż poczułem ból w prawym pośladku i automatycznie w całej nodze. Od tej pory boli mnie prawy pośladek nie wiem co mogło się stać. Proszę o pomoc bardzo mi zależy gdyż jestem sportowcem i nie chce stracić sezonu. Przy poruszaniu strasznie odczuwam naruszony mięsień.
dimedicus

Re: Ból całej nogi aż do pośladka, po ćwiczeniach

Post autor: dimedicus »

Trudno jest określić bez badania fizykalnego.Przypuszczam że jest to naderwanie mięśnia i tu jest wskazane prześwietlenie lub usg.Być może też występuje obrzęk wew.Na dziś leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.Można do tego zastosować żele(jest ich wiele w aptece bez recepty)I odpoczynek czyli nie forsowanie przez tydzień a następnie stopniowe przyzwyczajenie do wysiłku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post