Problemy z oddychaniem

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
mxxz
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2016, o 15:13

Problemy z oddychaniem

Post autor: mxxz »

Witam. Od ponad tygodnia miewam duszności polegające na tym, że czuję jakby moje płuca nie wypełniały się do końca powietrzem, a w dodatku od czasu do czasu czuję lekki kłucie w sercu (prawie w ogóle nie odczuwalne). Wszystko zaczęło się po od tego jak wróciłem z dwudniowej imprezy na której wypaliłem dużą ilość papierosów bo aż około 5 paczek (2,5 paczki na dzień) i wypiłem dość sporą ilość alkoholu. Wiem, że to nie był mądry pomysł ale polak mądry po szkodzie. Palę nałogowo i nigdy jak do tej pory nie miałem problemów z oddychaniem. Po kilku dniach duszności zaczęły znikać lecz nasilają się gdy zapalę papierosa lub napiję się jakiegoś alkoholu oraz przy ćwiczeniach na siłowni. U kardiologa byłem około 4 miesiące temu wykonać badania i ostatecznie wyszło, że moje serce jest zdrowe. Czy pijąc dużą ilość alkoholu z dnia na dzień i wypalając dużą ilość papierosów mogłem uszkodzić serce? Czym mogą być spowodowane owe duszności?
dimedicus

Re: Problemy z oddychaniem

Post autor: dimedicus »

Jeśli badania kardio.nie wskazują zmian to nie tu jest przyczyna.Zapewne może być coś z płucami i w tym kierunku wskazane przeprowadzić badanie,dodatkowo spirometrie.
haploxylon
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 18 sty 2016, o 13:43

Re: Problemy z oddychaniem

Post autor: haploxylon »

Jak pisze dimedicus---to nie jest serce raczej, to jest zapalenie w oskrzelach nie dające gorączki (mierzyć często, ile jest o godzinie 17-tej a ile jest rano.).
Bywanie na imprezach lub na siłowni daje jedno : Ogromny wzrost zagrożenia zakażeniami typu gronkowce, pasożyty, wirusy grypowe.
Więc co ? zamknąć się w jaskini ?
Owszem, przynajmniej nie chorujesz i się nie zakażasz.
Smaruj sobie na noc piersi kroplami bursztynowymi oraz (przemiennie) olejkiem terpentynowym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post