Ponad połowy przypadków problemów ze słuchem można uniknąć

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Ponad połowy przypadków problemów ze słuchem można uniknąć

Post autor: admin. med. »

Według najnowszych danych aż 77 proc osób powyżej 60 r.ż. twierdzi, że ma problem ze słuchem, a przy tym tylko 31 proc. ma zdiagnozowany jego ubytek.

Dużym wsparciem dla pacjentów z problemami ze słuchem może być dostarczanie rzetelnych informacji oraz tworzenie akcji informacyjnych.

W informowaniu społeczeństwa o niedosłuchu ma pomóc kampania społeczna „Usłyszeć świat - usłysz wszystkie odcienie dźwięków” Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu (PSPS) pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Poprzez Kampanię organizatorzy chcą przyczynić się do większego wzrostu świadomości społecznej w zakresie higieny słuchu oraz uświadomić seniorom, że choć niedosłuch jest związany z wiekiem, to starość nie musi być tożsama z głuchotą.

Utrata słuchu, jeśli nie jest właściwie leczona, praktycznie eliminuje osoby z problemami ze słuchem z rynku pracy oraz negatywnie wpływa na relacje osobiste i życie społeczne osób starszych. Joanna Bugaj, prezes PSPS informuje, że choć utrata słuchu dotyka ponad 15 proc. populacji na świecie, to połowy przypadków można uniknąć poprzez wdrożenie odpowiednich środków profilaktycznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post