4 dni po zabiegu stulejki

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
Podejrzany
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2016, o 13:36

4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Podejrzany »

Dziś mija 4 dzień po zabiegu stulejki.
Lekarz powiedział, że wykonał u mnie plastykę.
Co dziwne, nie przepisał mi żadnego leku, żadnej maści nawet nic nie mówił o opatrunku ...
Wizytę kontrolną mam za tydzień.

Na chwilę obecną prezentuję się to tak :

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/Tq4DnG5
imgur.com/kxzxbpL
Czy waszym zdaniem wszystko goi się prawidłowo ? Bo mnie martwi to całe "dziadostwo"... Nie wiem czy to jest skóra jeszcze napuchnięta czy coś innego...Bardzo prosze o pomoc.

Lekarz powiedział tylko,abym w niedzielę ściągnął napletek i wymył sobie tam wszystko i ponownie schował żołędzia.... I próbowałem wczoraj go ściągnąć, lecz bez skutku. Troszęczke poszło , lecz dalej się bałem , żebyy to wszystko nie popękało i przy tym czułem lekki ból , więc sobie darowałem ....

Prosze o pomoc :)
dimedicus

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: dimedicus »

Podejrzany pisze: Nie wiem czy to jest skóra jeszcze napuchnięta czy coś innego
takie obrzęki, są dosyć częste przy plastyce napletka( pod wpływem stanu zapalnego wytwarza się tzw chłonka,która z czasem się wchłania)
Zdaję sobie sprawę,że zsuwanie napletka może powodować dyskomfort i ból ale trzeba zsuwać(stopniowo przez ćwiczenia zsuwania) proszę się nie obawiać nic nie pęknie co najwyżej puści szew ale to nie problem
Można stosować moczenie w rumianku( w aptece azulan, oczywiście rozcieńczać) również można stosować na przymoczki Rivanol
Po każdym siusianiu przemyć tym rumiankiem.Można na odkażanie stosować Octenisept(trochę szczypie ale przejściowo)
Poza tym gojenie przebiega prawidłowo
Podejrzany
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2016, o 13:36

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Podejrzany »

Dziękuje za odpowiedź.
Niby lekarz nic nie mówił o lekach itp.
Ale wyczytałem na interniecie i właśnie od razu kupiłem sobie Octenisept :)

To w takim razie codziennie będę trenować przed spaniem z tym napletkiem aż do skutku :)

W razie czego będę tutaj pisać w razie jakiś komplikacjach.

PS: dimedicus , widzę że masz rangę Expert ? Jesteś Urologiem / stażystą jeśli mogę wiedzieć oczywiście :D
Podejrzany
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2016, o 13:36

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Podejrzany »

dimedicus, czyli mogę sobie spokojnie zaparzyć rumianek. Poczekać aż wystygnie i moczyć sobie wojownika ?
carboczar

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: carboczar »

Podejrzany pisze:czyli mogę sobie spokojnie zaparzyć rumianek. Poczekać aż wystygnie i moczyć sobie wojownika
dimedicus pisze:Można stosować moczenie w rumianku
Podejrzany
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2016, o 13:36

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Podejrzany »

Zmylila mnie ta dopiska w nawiasie.
Dorota.Pom.

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Dorota.Pom. »

Azulan to właśnie rumianek w koncentracie(gotowy po rozcieńczeniu do stosowania)
Podejrzany
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2016, o 13:36

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Podejrzany »

Ok, rozumiem :)


A jeszcze jedno pytanie:
Szwy prawidłowo po jakim czasie powinny odpaść/ wchłonąć się. ?
dimedicus

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: dimedicus »

Podejrzany pisze:Szwy prawidłowo po jakim czasie powinny odpaść/ wchłonąć się. ?
Z tym jest różnie ale zwykle max do 30 dni (Może to być oczywiście prędzej)
Podejrzany
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 7 mar 2016, o 13:36

Re: 4 dni po zabiegu stulejki

Post autor: Podejrzany »

Dzisiaj mija tydzień od zabiegu i muszę przyznać, że mam lekką załamkę widząc to wszystko.
Niby widać różnicę w gojeniu się rany, ale jak na tydzień po zabiegu wygląda to ochytnie.
Na moje oko robota została spartaczona...
Co najgorsze za cholere nie mogę ściągnąć tego napletka, boli...ciągnie i nie pójdzie..
Dodatkowo od wczoraj przy chodzeniu strasznie kłują mnie te szwy i jedyny sposób to siedzenie lub leżenie .
Psikam Octeniseptem, moczę w rumianku i żyję nadzieją, że to wszystko wyjdzie na prostą ....

Tutaj zdjęcie :

Kod: Zaznacz cały

imgur.com/iSvXw9Y
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post