choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
giezeta80
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2016, o 10:07

choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Post autor: giezeta80 »

Znalazłam artykuł polecający suplementy diety na chorobę zwyrodnieniową stawów. Polecają tam: siarczan glukozaminy + siarczan chodnroityny, koenzym Q10 i kolagen morski. Wszystko dojelitowo.
Pytania: czy może być to skuteczne, jakie suplementy brać (jest ich wiele wariantów) i w jakich dawkach? Sprawdzałam działania uboczne tych suplementów: brak
Zasiegam informacji dla mojej znajomej
Bardzo proszę o odpowiedź!
Zofia Gerlach-Kolasa
dimedicus

Re: choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Post autor: dimedicus »

Powiem tak, zasadniczo preparaty tego rodzaju,mają niewielkie znaczenie wpływające na zmiany w stawach.Niewielki efekt, wymaga stosowania przez prawie 3 lata.
giezeta80
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2016, o 10:07

Re: choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Post autor: giezeta80 »

dimedicus pisze:Powiem tak, zasadniczo preparaty tego rodzaju,mają niewielkie znaczenie wpływające na zmiany w stawach.Niewielki efekt, wymaga stosowania przez prawie 3 lata.
Czyli nie neguje Pan ich skuteczności. To dobrze. Jeżeli jednak działają powoli to może można je brać aby przynajmniej przyhamować chorobę zwyrodnieniową? Te suplementy nie są drogie.
dimedicus

Re: choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Post autor: dimedicus »

Wiem że nie są drogie,zaszkodzić nie zaszkodzą,zaobserwowano niewielki poprawy.(po latach)
giezeta80
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2016, o 10:07

Re: choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

Post autor: giezeta80 »

dimedicus pisze:Wiem że nie są drogie,zaszkodzić nie zaszkodzą,zaobserwowano niewielki poprawy.(po latach)
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post