Polacy coraz częściej leczą się w prywatnych placówkach

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Polacy coraz częściej leczą się w prywatnych placówkach

Post autor: admin. med. »

Wielka Brytania: Polacy coraz częściej leczą się w prywatnych placówkach
Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii w kontaktach z tamtejsza ochroną zdrowia narzekają na barierę językową, niewłaściwe diagnozy, terapię paracetamolem czy problemy z dostępem do specjalistów.

Od 2007 roku powstaje w Wielkiej Brytanii coraz więcej polskich przychodni zdrowia, więc to z nich korzystają rodacy, a nie z miejscowego NHS-u.

Polacy nie mają zaufania do terapii opartych wyłącznie na paracetamolu (tak popularnego w Wielkiej Brytanii), zauważają znaczne problemy w uzyskaniu skierowania do lekarzy specjalistów, a także obawiają się bariery językowej, a co za nią idzie - mają wątpliwości, czy zostaną właściwie zrozumieni i czy uzyskają odpowiednią diagnozę. Decydują się więc coraz częściej na wizyty w polskich placówkach medycznych, ale te w większości przypadków są znacznie droższe, niż miejscowe usługi zdrowotne.

Raport przygotowany przez Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) pokazuje, że Wielka Brytania ma jeden z najgorzej funkcjonujących systemów zdrowotnych na całym świecie i wypada znacznie gorzej, niż polska służba zdrowia, czy nawet turecka. Dlatego pacjenci szukają pomocy w prywatnych placówkach, których z roku na rok jest coraz więcej.

Więcej: polishexpress.pco.uk
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post