rezonans głowy

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
ona1978a
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2016, o 18:40

Re: rezonans głowy

Post autor: ona1978a »

Zrobilam badania na magnes i wapn wyszly w normie.
W sumie 1,5 dnia trzymalo mnie to dretienie a bardziej mrowienie ust i jezyka.
Bylam u neurologa ktory pracuje w szpit. Wysluchal jakie mam objawy zbadal i jego zdniem to nie bedzie sm ale w maju ide do szpitala i zroba mi rmi z kontratem i pobiora plyn rdzeniowy. Tylko po co ten plyn?
dimedicus

[Link] Stwardnienie rozsiane

Post autor: dimedicus »

Żadne badanie nie daje jednoznacznej odpowiedzi w kierunku SM,dlatego stosuje się kilka.
Jeśli RM nie pozwoli na ocenę stosuje się wkłucie lędźwiowe i pobiera płyn w kierunku oceny protein.
Jak już zaznaczyłem ,tych badań jest wiele ale aby się nie rozpisywać, też już poprzednio poddawałem w wątpliwość wystąpienia SM ,wrzucę opis jak to wygląda w diagnostyce.
diagnoza-sm-stwardnienia-rozsianego-t7508.html
Opisywane przejściowe problemy jakie pani opisała na początku,się zdarzają w życiu,jeśli są sporadyczne,nie ma problemu,gorzej jak się utrzymują czy powtarzają cyklicznie,to już wymaga diagnostyki
ona1978a
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2016, o 18:40

Re: rezonans głowy

Post autor: ona1978a »

Dziekuje bardzo za odp. Jeszcze mam takie pytanie jesli w mri jest opis zmiany demieliz lub baczyniopoch. To czy te zmiany wygladaja tak samo ze trudno rozroznic jakie to zmiany sa? Czy w sm zawsze konczy sie na wozku?
dimedicus

Re: rezonans głowy

Post autor: dimedicus »

ona1978a pisze:To czy te zmiany wygladaja tak samo ze trudno rozroznic jakie to zmiany sa?
Nie.
ona1978a pisze:Czy w sm zawsze konczy sie na wozku?
Niekoniecznie
ona1978a
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2016, o 18:40

Re: rezonans głowy

Post autor: ona1978a »

Skoro zmiany sm i zmiany naczyniopoch wygladaja inaczej to dlaczego opisująca nie mogła stwierdzić jakie to zmiany , ze napisala demil lub naczynipochodne?
dimedicus

Re: rezonans głowy

Post autor: dimedicus »

Niestety nie zawsze na podstawie badania można ocenić co jest przyczyną danej zmiany, a po za tym radiolog nie jest specjalistą w tych sprawach dlatego to lekarz prowadzący diagnozuje. Często jest tak,że lekarz prowadzący nie bierze pod uwagę opisu a sam ocenia stan na podstawie zdjęć.
ona1978a
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2016, o 18:40

Re: rezonans głowy

Post autor: ona1978a »

Od wczoraj mam takie głupie uczucie 'mrowienia' jezyka ale nie całego tylko najp zaczyna się na koniuszk później tak do połowy. Nie boli, nie piecze nie dretwieje tylko mrowi sam jezyk. Tydz temu tez miałam cos takiego ale przeszło, obawiam się ze to może być sm. bo czytałam, ze taki objaw może być. Sama już nie wiem, może to być tez z nerwow?
co jeszcze zauwazylam ostr swiatło mi przeszkadza np. w marketach, ale bulów glowy nie odczuwam, ciśnienie w normie. Ostatnio miałam cos takiego tez, ze chciałam cos powiedzieć ale jakby brakowało mi słow (trwało to z 20 min) czuje się rozkojarzona ogolnie, zapominam się. Przeraza mnie to
dimedicus

Re: rezonans głowy

Post autor: dimedicus »

Taki objaw może wskazywać na infekcję,może coś z cukrem albo przyczynę neurologiczną,np nerwicę a to może powodować też objawy fotofobii,ale może wynikać ze stanu zapalnego czy alergii w każdym razie nie jest objawem SM
ona1978a
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2016, o 18:40

Re: rezonans głowy

Post autor: ona1978a »

witam, pare dni temu bylam u okulisty po badaniu wzroku stwierdził tylko, ze gorzej widze na lewe oko i dał mi skierowanie na badanie pola widzenia. Dzis bylam na tym badaniu i nie wyszło zbyt dobrze, ponieważ w lewym oku w ogole nie zauważyłam tych punkcików które się pojawiały podczas badania i nie zaznaczyłam ich. Czy to może mieć zwiazek z sm? taki wynik? dodaje załącznik.
Załączniki
^A313CE9139DF7CA5D9CD32EDFF31378F09907AD1072B2F2A41^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
^A313CE9139DF7CA5D9CD32EDFF31378F09907AD1072B2F2A41^pimgpsh_fullsize_distr.jpg (125.44 KiB) Przejrzano 2041 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post