Prokuratura przesłucha ws. programów lekowych 2 tysiące pacj

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
admin. med.

Prokuratura przesłucha ws. programów lekowych 2 tysiące pacj

Post autor: admin. med. »

Kielce: prokuratura przesłucha ws. programów lekowych 2 tysiące pacjentów
W Klinice Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wykryto nieprawidłowości. Prokuratura zbada co stało się z lekami o wartości ponad 7 mln zł - informuje Gazeta Wyborcza.

Chodzi o domniemane nieprawidłowości z lat 2010-2014 dotyczące programów lekowych - terapii innowacyjnymi, drogimi lekami.

Prokuraturę powiadomiła o nieprawidłowościach dyrekcja placówki. Z zawiadomienia wynika, że właściwy w tym zakresie dział lecznicy w ogóle nie wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ o refundację tych leków. W ciągu czterech lat dało to kwotę ponad 7 mln zł.

Nie wiadomo także czy leki te trafiły do pacjentów. Teraz muszą to ustalić śledczy. Prokurator będzie musiał przesłuchać około dwóch tysiące pacjentów objętych programami lekowymi w Klinice Chorób Zakaźnych.

O sprawie został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Świętokrzyski oddział NFZ natomiast nie poczuwa się do zwrotu 7 mln zł. - Wszystkie świadczenia sprawozdane do Funduszu przez WSZ w Kielcach w latach 2010-2014 i wszystkie przedstawione w tych latach faktury zostały zapłacone - twierdzi Fundusz.

Więcej: kielce.wyborcza.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post