Bolące gardło

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
rabulec19
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2016, o 15:39

Bolące gardło

Post autor: rabulec19 »

Witam. Mam taki problem 2 tyodnie temu mialem zatrucie i mocno wymiotowalem poźniej jeszzce dziecko mocno uderzylo mnie w gardlo zaczelo mnie boleć podczas przelykania śliny. Zostalo to do dnia dzisiajszego nie mam pojęcia czy to od tego co pisalem wyzej czy coś powazniejszego się dzieje? nie mam inych objawuw tylko lekki bol podczas przelykania oraz jak pociagam nosem to tez mnie boli podczas kaszlu troszke bardziej boli. Prosze o porade co to moze być. boje sie ze moze byc to cos powaznego. dziekuje
rabulec19
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2016, o 15:39

Re: Bolące gardło

Post autor: rabulec19 »

Prosil bym o informacje czy to moze byc cos bardzo groznego taki dlugotrwaly bol podczas polykania
dimedicus

Re: Bolące gardło

Post autor: dimedicus »

Rozumiem,że badania nie przeprowadzono.
Czy coś jest stosowane na gardło, jak mocne było uderzenie?
Podrażnienie spowodowane zatruciem i wymiocinami może spowodować taki ból również mocniejsze uderzenie w szyje może powodować utrzymujące się bóle przez kilkanaście dni.
Konieczne osobiste badanie a na razie tabletki do ssania oraz płukanie gardła
rabulec19
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2016, o 15:39

Re: Bolące gardło

Post autor: rabulec19 »

Nic nie stosuje na gardlo ostatnio przez 3 dni tabletki do ssania. Uderzenie bylo sladu nie mialem na szyji ale poczulem na krtani. ale tez nie wiadomo czy to od tego może to coś być powazniejszego?? jakiś nowotwor powinien miec tez inne dolegliwości? Bo mowie tylko jak polykam sline, i napinam gardlo poprzez wciaganie nosem czy napinanie. A tak w spoczynku nic nie boli? i to w jednym miejscu caly czas po prawej stronie tak jak by kol gulki slinianki pewnie albo wezlow chlnnych. Dziekuje
rabulec19
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2016, o 15:39

Re: Bolące gardło

Post autor: rabulec19 »

glownie mi chodzi o to czy powazniejsze choroby tak sie objawiają?
dimedicus

Re: Bolące gardło

Post autor: dimedicus »

Uważam że coś z migdałem ale bez obejrzenia nie da się ocenić.Proszę podejść do ogólnego
rabulec19
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2016, o 15:39

Re: Bolące gardło

Post autor: rabulec19 »

a jezeli cos jest z migdalem konieczne bedzie wycięcie czy można to jakoś inaczej wyleczyć?
dimedicus

Re: Bolące gardło

Post autor: dimedicus »

Co dalej to zależy od stanu.Zwykle zaczyna się od leczenia farmakologicznego a w braku efektów wycina albo stan jest już tak zaawansowany,że konieczne będzie wycięcie.Inna sprawa,że nie muza to być migdałki ale jak wyżej bez obejrzenia nie ma diagnozy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post