Dyskomfort lewego podżebrza przy prawidłowych wynikach badań

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Misia965
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, o 19:05

Dyskomfort lewego podżebrza przy prawidłowych wynikach badań

Post autor: Misia965 »

Dzień dobry. Od ponad roku męczy mnie duży dyskomfort w lewym podżebrzu. Czasem tylko z przodu, a czasem również z boku. Morfologia - wszystko w normie. OB 5. Pojawiła się utajona krew w kale, zrobiono mi gastroskopię i kolonoskopię. Lekarz powiedział, żebym się nie martwiła tą krwią, bo bardzo często przy myciu krwawią mi dziąsła. W żołądku był jeden malutki polip, który usunięto, wynik histopatologiczny jest w porządku. Helicobakter- nie ma. Ginekologicznie jestem przebadana - wszystko w porządku. Badanie moczu - bez zmian. USG jamy brzusznej - wszystko bez zmian.
Tego dyskomfortu nie potrafię powiązać w żaden sposób z jedzeniem - lub nie jedzeniem. Nie ma też żadnej zmiany w odczuwaniu tego "czegoś" po wypróżnieniu. Miewam zaparcia, ale mam tak przez całe swoje życie. To nie jest ból z serii "wezmę tabletkę". Bo to nie boli, ale potwornie przeszkadza.Jest to takie uczucie, jakbym tam w środku pod tymi żebrami miała czegoś "za dużo". Nie odczuwam tego w nocy. Rano też zazwyczaj jeszcze nie, ale w ciągu dnia się nasila - raz prędzej, raz później, ale zawsze się pojawia.
Czy ktoś miałby może jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić? Lekarz zaczyna na mnie patrzeć jak na jakąś histeryczkę, a mnie serio to przeszkadza.
dimedicus

Re: Dyskomfort lewego podżebrza przy prawidłowych wynikach b

Post autor: dimedicus »

Trochę dziwne,że lekarz ogólny nie może postawić diagnozy a kierował do gastrologa,chociaż równie sam mógł wdrożyć leczenie.
Czym się Pani zajmuje,rodzaj pracy,jak się odżywia,jakieś sporty,ćwiczenia,regularność posiłków,antykoncepcja,badanie tarczycy,używki?
Misia965
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, o 19:05

Re: Dyskomfort lewego podżebrza przy prawidłowych wynikach b

Post autor: Misia965 »

Mam siedzącą pracę i nie uprawiam sportu, chociaż staram się dużo chodzić, kiedy pogoda sprzyja, to trochę jeżdżę na rowerze. Posiłki jadam dosyć regularnie. I niestety, uwielbiam słodycze (ale nadwagi nie mam - przy 165 cm wzrostu ważę 58kg). Nie stosuję antykoncepcji, TSH w normie. Nie palę papierosów, nie używam narkotyków ani innych takich "wynalazków". Zdarza się, raz na kilka tygodni, że wypiję odrobinę rumu z colą.
dimedicus

[Link] Diety

Post autor: dimedicus »

Proszę poczytać rezim-zywnosciowy-stosowany-przy-chorob ... h-t29.html
Wszystko wskazuje na ZJD (zespół jelita drażliwego) w takich przypadkach wyniki z badań są dobre.
Lek.ogólny powinien zalecić leki poprawiające perystaltykę jelit,preparaty na wzdęcia,stosować okresowo dietę lekkostrawną dieta-lekkostrawna-t88.html
lub przy ZJD(z zaparciami) dieta-bogatoresztkowa-przy-zaparciach-p ... s-t82.html
Misia965
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, o 19:05

Re: Dyskomfort lewego podżebrza przy prawidłowych wynikach b

Post autor: Misia965 »

Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze mi napisać, czy rzeczywiście nie muszę się przejmować tym dodatnim wynikiem krwi utajonej w kale? Lekarz mówi, że skoro krwawią mi dosyć często dziąsła przy myciu, to tak może być.
Czytałam już o ZJD, ale tam wszędzie piszą, że po wypróżnieniu objawy ustępują lub są dużo mniejsze. U siebie nie widzę takiej zależności. Czy tak też może być?
dimedicus

Re: Dyskomfort lewego podżebrza przy prawidłowych wynikach b

Post autor: dimedicus »

Jeśli to z dziąseł,nosa czy innych miejsc,to krew utajona może i tu wskazane stosować wzmocnienie naczyniek krwionośnych,wskazane też porozmawiać z stomatologiem(mamy u nas) co jest przyczyną krwawienia dziąseł.
Proszę też wykonać badania kontrolne stolca,
Misia965 pisze:Czytałam już o ZJD, ale tam wszędzie piszą, że po wypróżnieniu objawy ustępują lub są dużo mniejsze
ludzie dużo piszą ale to są odczucia subiektywne.Nie ma standardu objawów ustalony,które mogą wystąpić,zależą od wielu czynników.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post