Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
milka76
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 17:36

Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: milka76 »

Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni w obrębie ręki.
Co to za dolegliwosc? jak sie ja leczy? jakie są objawy? podejrzewam ze mam cos takiego ale nie jestem jeszcze pewna(w trakcie badan). usg dloni i nadgarstkow wykaazalo ze pochewki sa pogrubione, ale nie mam typowego stanu zapalnego z obrzekiem czy zbytnim ociepleniem dloni. natomiast mam jakby przykurczone palce srodkowy serdeczny i wskazujacy u obu dloni, dodatkowo nadwyrezone nadgarstki. czuje bol i niemoznosc zacisniecia piesci tak do konca. nie moge plasko polozyc dloni np na stole bo czuje ograniczenie. czy pogrubienie pochewek moglo nastapic na skutek przeciazenia np pisanie na niewygodnej kawiaturze, wykonywanie czynnosci ponad wlasne sily(uzycie dloni).i czy problem ten moze dotyczyc jednoczesnie az 3 palcow u jednej i drugiej dloni? z gory dziekuje za odpowiedz
carboczar

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: carboczar »

W badaniu różnicowym należy uwzględnić dwie jednostki chorobowe
I.Wśród wielu przyczyn takiego stanu jest właśnie praca związana z pisaniem na maszynie,ogólnie można powiedzieć wszelkie prace dłońmi.Może to doprowadzić do przewlekłych urazów oraz naciągnięcia ścięgien. Czasem w czasie ruchów dłoni można usłyszeć tak jakby trzaskanie,nie da się ukryć,że raczej zapadają na tą chorobę (de Quervaina) kobiety.Ogólnie można określić schorzenie jako entezopatia.Jako leczenie należy ograniczyć przyczyny doprowadzające do takiego stanu,niesterydowe leki p.zapalne,fizykoterapia a nawet unieruchomienie ręki.
II.należy uwzględnić również zespół cieśni nadgarstka
Wyniki badań dadzą odpowiedź co się dzieje.
milka76
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 17:36

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: milka76 »

dziekuje za odpowiedz. zazywam teraz febrofen i jak na razie bez efektu. czytalam o ciesni nadgarstka i troszke mi to nie pasuje. owszem mam czasami mrowienia itp ale glowne zrodlo bolu to srodrecze i chyba te pogrubione pochewki. tylko skad ten przykurcz palcow 2, 3 i 4-tego? nie moge ich do konca wyprostowac a jak to robie na sile to czuje bol w srodreczu i jeszcze wiekszy przy ponownym zgieciu palcow czy zacisnieciu piesci. czy te pogrubine pochewki moga to spowodowac? jestem diagnozowana w kierunku rzs. czynnik reumatoidalny mam ujemny czekam na wynik anty ccp. tylko ze ja nie mam bolu stawow nie sa one obrzekniete ani gorace. czas ucieka trwa to juz prawie 2 miesiace a dokladnie 7 tygodni.
carboczar

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: carboczar »

Bardzo możliwe,że występują 2 jednostki chorobowe a objawy w obu przypadkach są podobne.Dlatego bez badania nie można ocenić,warto skonsultować też z neurologiem.
milka76
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 17:36

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: milka76 »

ale jakie 2 jednostki chorobowe ma pan na mysli? na razie poczekam na wyniki anty ccp . potem jesli nadal nic nie bedzie wiadomo udam sie do neurologa. choc u mnie juz wiadomo po usg ze pochewki sciegien w srodreczu sa pogrubione tylko pytanie czy one moga dawac takie objawy jakie mam i czy moga byc poczatkiem rzs skoro stawy sa ok jak wykazalo usg czy sa raczej wynikiem przecizenia(pisze duzo na komputerze, wykonywalam tez troche prac ktore mogly obciazyc moje dlonie)
dimedicus

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: dimedicus »

Jak zaznaczono wyżej w obu przypadkach objawy są podobne z tym że przy cieśni występują właśnie objawy problemów z palcami.Dlatego może to być cieśń lub zapalenie ścięgien lub oba przypadki połączone razem.Oczywiście objawy mogą być powiązane z RZS.Niestety bez badania osobistego nie można diagnozować.
milka76
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 17:36

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: milka76 »

dziekuje za odpowiedz. wiem, ze diagnoze moze postawic tylko lekarz majac pacjenta i jego wyniki przed soba. na razie czekam na wyniki a lekarze niewiele wwiedza i mowia. skad sie moze wzaisc zapalenie sciegien i pogrubione pochewki? i czy to normalne ze nie mam przy tym obrzekow i ucieplen tylko przykurcze palcow? i dolegliwsci o ktorych pisalam powyzej?
dimedicus

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: dimedicus »

Przy cieśni nadgarstka nie będzie widocznych takich objawów jak opisujesz.(obrzęk czy ciepło)
milka76
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2016, o 17:36

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: milka76 »

tak, ja wlasnie nie mam obrzeku ani ucieplen zadnych. ale usg pokazalo pogrubione pochewki sciegien i czy one moga doprowadzic to takich objawow jak mam czyli np niemoznosc polozenia plasko dloni na stole tak zeby cala przylegala do niego, gdy na sile dociskam przy pomocy drugiej dloni to czuje bol w srodreczu, nie moge tez zaciskac piesci bo czuje bol . i pytanie co moglo doprowadzic do pogrubienia tych pochewek i jak to sie leczy? slyszalam dzies o zastrzyku w dlon ale ortopeda nie zrobil mi tego. wogole to mialam wrazenie ze troche mnie zbagatelizował

odebralam dzis wynik anty ccp i jest dobry. wyszlo 0,1 ale nie wiem w jakich jednostkach. czyli rzs nie mam. pani reumatolog rozlozyla rece i zalecila ponowna wizyte u ortopedy i dodatkowo u endokrynologa bo czasami hormony zle wplywaja na sciegna. dla swietego spokoju (tak powiedziala) dala mi rowniez skierowanie na ANA aby wykluczyc inne choroby tkanki lacznej. az mnie zmrozilo bo wiem ,ze miala na mysli tocznia i twardzine.
dala mi tez skierowanie na rehabilitacje laser i pole magnetyczne. oczywiscie terminy sa tak odlegle ze szok bo dopiero na 15 czewca. zapisalam sie ale pojde chyba jeszcze raz tam i na ten laser zapisze sie prywatnie wtedy terminy sa praktycznie od zaraz.
dimedicus

Re: Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni

Post autor: dimedicus »

Cóż można powiedzieć,jak to się mówi,że wskazana jest badanie neurologiczne(co zresztą od początku było sugerowane)Rehabilitacja na pewno nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie na pewno pomoże(W takich przypadka jest zalecana)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post