Folovit. Kwas foliowy zalecany, szczególnie kobietom

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
admin. med.

Folovit. Kwas foliowy zalecany, szczególnie kobietom

Post autor: admin. med. »

Folovit.Kwas foliowy zalecany, szczególnie kobietom przed poczęciem i w I trymestrze ciąży
Folovit zawiera kwas foliowy, konieczny dla prawidłowego rozwoju komórek. Zapobiega niebezpiecznym wadom cewy nerwowej u maleńkich dzieci – dlatego zalecany jest do stosowania szczególnie kobietom przed poczęciem i w I trymestrze ciąży.

Skład:
Tabletka zawiera substancję czynną: kwas foliowy 0,4 mg. Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, sól sodowa karboksymetylocelulozy, magnezu stearynian.

Działanie:
Kwas foliowy jest cenną witaminą z grupy B. Przyjmowanie preparatu Folovit, zalecane jest już przed planowaną ciążą, by w ten sposób uzupełnić niedobory kwasu foliowego w organizmie i zniwelować ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej u noworodka. Szczególnie ważne jest również zażywanie preparatu we wczesnym okresie ciąży, kiedy to zachodzą najważniejsze procesy rozwojowe dziecka w łonie matki.

Sposób użycia:
Folovit stosuje się w dawce 1 tabletka na dobę, co najmniej miesiąc przed poczęciem i w pierwszym trymestrze ciąży. Lek należy zażywać regularnie, każdego dnia o tej samej porze.
Załączniki
folovit.jpg
folovit.jpg (5.13 KiB) Przejrzano 743 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post