bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
ewka_marchewka
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:11

bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Post autor: ewka_marchewka »

Witam od kilku miesięcy bola mnie węzła chłonne, wykonałam usg jakoś czas temu czy ktoś mógłby pomóc wyjaśnić co dokładnie oznaczaja wyniki?
W dole pachwowym widoczny powiększony węzeł chlonny o wymiarach kulistych, 19x12x23 z zachowana typowa zatoka i wzmozonymi odplywami (odczynowymi? ) obok kolejny mniejszy w wymiarze dwubiegunowym 9mm. W prawej pasze dwa większe węzły chłonne o prawidłowej echostrukturze w wymiarze dwubiegunowym 20 mm i 6 mm. Węzły chłonne pod i nad obojczykowe nie są powiekszone. Na szyji wzdluz miesni MOS widoczne węzły chłonne o 14 mm i 8 mm. Poza tym tkliwosc przestrzeni m-zebrowych w lewym dole pachwowym (neuralagia? ).

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
dimedicus

Re: bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Post autor: dimedicus »

Wynik wskazuje na znaczny stan zapalny,trudno ustalić co może być przyczyną,(czy badano tarczycę?, piersi?badanie krwi?
ewka_marchewka
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:11

Re: bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Post autor: ewka_marchewka »

bole zaczęły się po operacji usunięcia dwóch pieprzykow na plecach, okazały się rakotworcze ale zostało mi powiedzenie, że nie były złośliwe. Niecałe dwa miesiące później zaczęły mnie boleć węzły chłonne. Wyniki krwi w normie, lekarz w przychodni znalazł guza pod pachą wielkości małej mandarynki.(został wykryty w marcu) wykonali biopsje i powiedzieli, ze musza usunac więc zorganizowali operacje 2 tygodnie później.
W dniu operacji okazało się, że w jakiś sposób guz się rozpadł i jest gdzieś w moim obiegu limfatycznym. Powiedzieli, że szpital się źle mną skontaktuje. Teraz nie wiem co dalej z tym robić, dodam że lecze się za granicą.
dimedicus

Re: bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Post autor: dimedicus »

Niestety ale trzeba wykonać dokładniejsze badania,włącznie z markerami nowotworowymi,badaniem krwi z rozmazem
ewka_marchewka
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:11

Re: bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Post autor: ewka_marchewka »

Najgorsze jest to, że sugerują się tutaj tym że skoro wyniki krwi wyszły dwa tygodnie temu dobrze to nie ma podstaw do zmartwien. Ja sama głupieje, bo nie wiem czy brać to dalej poważnie czy coś to jakaś infekcja, która w koncu minie?
Dziękuję za podpowiedź, pozdrawiam.
dimedicus

Re: bol i powiekszone węzły chlonne pod pacha wyniki usg

Post autor: dimedicus »

ewka_marchewka pisze:Najgorsze jest to, że sugerują się tutaj tym że skoro wyniki krwi wyszły dwa tygodnie temu dobrze to nie ma podstaw do zmartwien.
nie wiem jakie wyniki,również i ja brałem pod uwagę zmiany patologiczne ale uznałem,że brak ku temu podstaw,dlatego nie uwzględniłem.
Proponuje powtórzyć badania po 7 dniach i proszę przedstawić wyniki poprzednie i nowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post