Czy mam niedoczynność tarczycy?

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
cys23
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2016, o 08:42

Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: cys23 »

Witam,
Ostatnio robiłam badanie TSH 3 (ICD9:L69) i wynik jest następujący : 2,93 mlU/l a zakres referencyjny to : 0,27-4,20 czy ten wynik jest prawidłowy? miałam jakiś czas lekką niedoczynność, przez 2 miesiące brałam leki Euthyrox ale od dwóch miesięcy nie biorę żeby się upewnić czy się unormowało. Dlatego bardzo mi zależy na interpretacji mojego obecnego wyniku ,który podałam na początku. Proszę o odpowiedź.
dimedicus

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: dimedicus »

Jest prawidłowy,jednak dla pełnego obrazu wskazane wykonać fT3 i fT4.
Sam wynik TSH nie zawsze odzwierciedla stan.
motylek_mały
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 14:37

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: motylek_mały »

Mi też się wydaje, że powinnaś jeszcze zrobić Tf3 i TF4 i iść do lekarza. Mi wyniki tarczycy skaczą. Więc lepiej się upewnić.
justynka
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 12:54

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: justynka »

wlasnie o dziwo mi też skaczą wynki to normalne??
zaczynam dopiero leczenie niedoczynnosci szczerze nawet nie weidziałam że ją mam dopóki moja okulistka stwierdziła że mam jedną zrenice powiekszoną i spytała czy nie mam przypadkie tarczycy a ja się zdziwiłam przecież ani się zle nie czuje ani nic.. a tu poszlam do rodzinnej dała mi skierowanie na badania tsh 6 zaniedbałam sobie i poczekałam na wiztyte u endykronologa któr był aż za 4 mies . przed wizytą specjalnie zrobiłam tsh i moje zdziwienie przez ten okres koczyło mi az do 14 , przychodze do endykronologa a ten ze nie ufa temu laboratorium żebym zrobila w innym i faktycznie wyniki były inne 11 z kawałkiem ale i tak duże ale nie czuję się inaczej jak odczuwacie swoją niedoczynnosc?
aska35
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, o 23:17

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: aska35 »

A co powiecie o moich wynikach? Biorę eytyrox 25 połowę na czczo już rok czasu ponieważ miałam wysokie tsh(, niedoczynność) dziś robiłam wyniki wyszły one tak
TSH -1,982
FT3 -2,76
FT4 -1,13
Co na nie powiecie? Czy moja tarczyca jest już wporzadku?
aska35
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, o 23:17

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: aska35 »

Czy ktoś mi udzieli odpowiedzi?? <papa>
Angelika221
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2018, o 23:58

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: Angelika221 »

myslę że masz poprawne wyniki.
Jeśli obawiasz się, że coś może być nie tak, poszukaj dobrego endokrynologa.
lulabye
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2018, o 19:46

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: lulabye »

U kobiety w wieku rozrodczym poziom hormonu tarczycy powinie być maksymalnie do 2.5, wiec jesli jest powyzej zachodzi obawa, że możesz mieć niedoczynnosc w pierwszej najwazniejszej fazie ciązy. Warto pojsc choćby do rodzinnego i to skonsultować.
zeberka
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2017, o 10:21

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: zeberka »

U mnie na szczęście wszystko póki co jest w normie, badam się i dbam o siebie. Bardziej się boję o moją mamę, bo ona cały czas pracuje i opiekuje się wnukami i gotuje, no ma mnóstwo zajęć. Czytałam na jednym forum o akampanii edukacyjno-profilaktycznej Zdrowa Jesień, która zachęca głównie osoby starsze do profilaktyki jak i oferują przystępne cenowo pakiety badań podstawowych, uwzględniających jednocześnie diagnostykę obszarów, które z biegiem lat wymagają większej uwagi. Muszę jej koniecznie o tym wspomnieć
aska35
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 17 sie 2016, o 23:17

Re: Czy mam niedoczynność tarczycy?

Post autor: aska35 »

A co powiecie na moje wyniki
?
Tsh 2,412
Ft3 3,12
Ft4 1,11
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post