Ryzyko zarażenia

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Wystraszony987
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:28

Ryzyko zarażenia

Post autor: Wystraszony987 »

Witam,
Bardzo proszę o poradę na temat ryzyka zarażenia HIV . Miałem moim zdaniem ryzykowne zachowanie seksualne ( jestem młodym chłopakiem dałem się namówić na sex z parą ,małżeństwem - wiem ,że mieli bardzo wiele takich spotkań ale używają prezerwatyw) i niestety podczas stosunku pękła prezerwatywa , została wymieniona na nowa ale był kontakt penisa bez prezerwatywy z pochwą kobiety ( nie miałem ,żadnych otarć na penisie , tylko potem lekkie zaczerwienienie, nie było też wytrysku) . Zawsze podczas kontaktów seksualnych używam prezerwatyw a znalazłem informację ,że nawet seks w prezerwatywie to kilku % ryzyko zarażenia.
Czuje się okropnie psychicznie , będę bardzo wdzięczny za pomoc w oszacowaniu ryzyka zarażeniem
dimedicus

Re: Ryzyko zarażenia

Post autor: dimedicus »

Niestety prezerwatywa nie daje 100% pewności zabezpieczenia. Ryzyko zarażenia,zawsze istnieje.Czy jest realne,na pewno jest,jeśli tak jak napisano
Wystraszony987 pisze:wiem ,że mieli bardzo wiele takich spotkań ale używają prezerwatyw)
a co jeśli i im takie przypadki się trafiały a na pewno tak.
Pozostaje wykonać badania po 10 tygodniach a następnie powtórzyć po 3 miesiącach dla pewności.
Wystraszony987
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:28

Re: Ryzyko zarażenia

Post autor: Wystraszony987 »

Rozumiem, dziękuję za szybka odpowiedź, ale samo ryzyko było bardzo duże?
dimedicus

Re: Ryzyko zarażenia

Post autor: dimedicus »

Wystraszony987 pisze:ale samo ryzyko było bardzo duże?
takie ryzyko jest zawsze duże wśród osób uprawiających seks z wieloma osobami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post