Ból kolana i barków

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
krzysiu
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Posty: 209
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 18:56

Re: Ból kolana i barków

Post autor: krzysiu »

Byłem na usg lewego biodra - staw biodrowy prawidłowy bez wysięku, kaletki okołostawowe również,przyczepy mieśni na poziomie biodra bez uszkodzenia,lewa pachwina bez istotnej patologii .. czyli niby nic tam nie ma .. ale jak ćwiczę wyrzucanie nogi do tyłu to czuje ciągnięcie pod pośladkiem a jak przyciągam nogi do klatki piersiowej albo gdy głownie przywodzę nogę do środka to czuje wtedy ból nad pachwiną ,chyba to jest mięsień i czasami jak kaszlnę to czuje właśnie tam ból w mięśniu - co to może być ?
dimedicus

Re: Ból kolana i barków

Post autor: dimedicus »

Najprawdopodobniej przeciążenie.
krzysiu
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Posty: 209
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 18:56

Re: Ból kolana i barków

Post autor: krzysiu »

Ale już nie wiem czy to rozciągać czy nie - jak siedzę i przesuwam nogę do środka to raczej nic nie czuje, a jak pociągnę do końca i napnę to czuję właśnie ból,napięcie nad pachwiną - chyba to mięsień przywodziciel długi albo smukły .. ale jak np.siedze na taborecie albo dłużej na twardym to czuję napięcie,ból pod spodem pośladka - nie wiem co tam za mięśnie są ale coś tam jest - jak docisnę tą kość chyba tam pod pośladkiem to wtedy często boli - może za słabe mięśnie pośladkowe?
krzysiu
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Posty: 209
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 18:56

Re: Ból kolana i barków

Post autor: krzysiu »

Przed kolonoskopią kilka dni można brać kwas foliowy czy nie wolno?
dimedicus

Re: Ból kolana i barków

Post autor: dimedicus »

A po co brać,nie ma potrzeby do badania.
krzysiu
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Posty: 209
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 18:56

Re: Ból kolana i barków

Post autor: krzysiu »

ja biore go razem z sulfasalazyna na chorobe reumatyczną
dimedicus

Re: Ból kolana i barków

Post autor: dimedicus »

Nie będzie przeszkodą w badaniu.
krzysiu
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Posty: 209
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 18:56

Re: Ból kolana i barków

Post autor: krzysiu »

Mam pytanie - co za mięsień znajduje się pod pośladkiem - tam gdzie udo łączy się z pośladkiem - nie wiem czy to kość miednicy czy coś w tym stylu? I czy ten mięsień jest powiązany z jakimś mięsniem nad pachwiną - mnie boli w tym miejscu tam właśnie gdzie udo się łaczy z pośladkiem - czuje takie ciągnięcie i jakby osłabienie i odczuwam to już z kilka miesięcy jak zaczałem ćwiczyć rozciąganie wszelkiego rodzaju w chorobie reumatoidalnej
dimedicus

Re: Ból kolana i barków

Post autor: dimedicus »

Tu występują dwa mięśnie
Mięsień pośladkowy średni oraz wielki
m.in zgina staw biodrowy i może łączyć objawy bólowe w pachwinie
krzysiu
Super Przyjaciel
Super Przyjaciel
Posty: 209
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 18:56

Re: Ból kolana i barków

Post autor: krzysiu »

a moze to byc od spraw reumatycznych w sensie kosci w spondyloartropatii obwodowej zapalnej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post