[Film] Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
admin. med.

[Film] Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę

Post autor: admin. med. » 12 sie 2016, o 17:22

Każdy typ cery wymaga odpowiedniej indywidualnej pielęgnacji, szczególnie, jeżeli jest to cera trądzikowa. Najlepiej by używać do mycia twarzy wodę mineralną lub przegotowaną zamiast zwykłej wody z kranu. Również powszechnie używane preparaty na bazie alkoholu mogą wywołać odwrotny efekt prowadząc do podrażnienia cery. Przy myciu twarzy warto stosować żel lub tonik antybakteryjny.

Osoby z trądzikiem lubią zażywać kąpieli słonecznych, ponieważ wygląd cery ulega polepszeniu. Niestety jest to efekt krótkotrwały i po krótkim czasie zmiany nawrócą i to często ze zdwojoną siłą. Zwłaszcza podczas fazy ostrej zmian trądzikowych nie powinno wystawiać się ich na słońce. Natomiast w fazie wyciszenia skóry, stosując odpowiednie kremy z filtrem, racjonalny wypoczynek na słońcu nie powinien zaszkodzić.

Z kolejnych zakazów powinno się wymienić: samodzielne oczyszczanie cery oraz częste dotykanie twarzy, zwłaszcza brudnymi rękami.

Warto również przynajmniej raz na siedem dni wykonać peeling, który usuwa martwy naskórek i istotnie odżywia skórę twarzy. Należy unikać słodyczy, ich nadmiar ma negatywny wpływ na cerę.

O innych wskazaniach pielęgnacji cery trądzikowej opowie nasz ekspert, dr. n. med. Tomasz Wasyłyszyn - dermatolog.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post