Vagisan Cremolum, nawilżające globulki dopochwowe

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Awatar użytkownika
drJozin
Ekspert
Ekspert
Posty: 106
Rejestracja: 25 mar 2022, o 11:58

Vagisan Cremolum, nawilżające globulki dopochwowe

Post autor: drJozin »

Vagisan Cremolum to globulki dopochwowe, które rozpuszczają się po wprowadzeniu do pochwy tworząc gładki, kojący krem. Łagodzi takie objawy, jak: uczucie suchości, pieczenie, swędzenie, drobne rany i ból występujące w pochwie, będące skutkiem suchości spowodowanej różnymi przyczynami. Globulki zawierają bufor złożony z kwasu mlekowego i mleczanu wapnia, który nadaje kremowi odczyn pH na poziomie 4,5, dzięki czemu pomaga utrzymać zdrowe środowisko pochwy. Vagisan Cremolum nie zawiera hormonów, dlatego w razie potrzeby można je stosować razem z hormonalną terapią zastępczą lub naprzemiennie z kremami lub globulkami dopochwowymi zawierającymi hormony (estrogeny)
forum-medyczne.webp
forum-medyczne.webp (11.69 KiB) Przejrzano 1102 razy
Ważne wskazówki
Producent
Opis produktu

Vagisan Cremolum to globulki dopochwowe, które rozpuszczają się po wprowadzeniu do pochwy tworząc gładki, kojący krem. Łagodzi takie objawy, jak: uczucie suchości, pieczenie, swędzenie, drobne rany i ból występujące w pochwie, będące skutkiem suchości spowodowanej różnymi przyczynami. Globulki zawierają bufor złożony z kwasu mlekowego i mleczanu wapnia, który nadaje kremowi odczyn pH na poziomie 4,5, dzięki czemu pomaga utrzymać zdrowe środowisko pochwy. Vagisan Cremolum nie zawiera hormonów, dlatego w razie potrzeby można je stosować razem z hormonalną terapią zastępczą lub naprzemiennie z kremami lub globulkami dopochwowymi zawierającymi hormony (estrogeny).
Zastosowanie

Dolegliwości spowodowane suchością pochwy, takie jak: suchość, pieczenie, świąd, niewielkie otarcia oraz ból podczas stosunku płciowego.
Sposób użycia
Globulki należy wprowadzać do pochwy jak najgłębiej- najlepiej przed pójściem do łóżka. Najlepiej to zrobić leżąc na plecach z lekko zgiętymi nogami. Zalecane jest noszenie wkładki higienicznej. Aby wyjąć globulkę z opakowania, należy najpierw oddzielić ją wzdłuż perforacji od pozostałych globulek w pasku. Globulkę należy wyjąć z blistra, rozrywając folię w dół, korzystając przy tym z ułatwiającego otwieranie wycięcia w folii w kształcie litery V. Następnie można wypchnąć globulkę z folii blistra. Na początku zaleca się codzienne stosowanie. Gdy objawy ulegną złagodzeniu, częstotliwość stosowania można dostosować do indywidualnych potrzeb, np. zredukować lub 2 do 3 razy w tygodniu.
Składniki
mleczan wapnia, alkohol cetearylowy, uwodornione glicerydy kokosowe, kwas mlekowy, stearynian glicerolu PEG-20, karbomer sodowy.
Przeciwwskazania
Globulek nie wolno stosować w przypadku znanej nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników. Globulek nie należy stosować bezpośrednio po porodzie. Globulek nie należy stosować w przypadku infekcji pochwy, w takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem.
Ważne wskazówki
Globulka nie zawiera żadnych hormonów ani substancji zapachowych i konserwujących.
W przypadku poważniejszych objawów suchości należy najpierw skonsultować się z lekarzem.
W przypadku uszkodzenia paska foliowego lub zmiany wyglądu globulki nie używać produktu i należy poinformować producenta.
Ponieważ globulki potrzebują około 20-30 minut na rozpuszczenie się i utworzenie kremu w pochwie, globulek nie powinno się stosować bezpośrednio przed stosunkiem płciowym.
Globulki nie zawierają spermicydów i dlatego nie chronią przed niechcianą ciążą.
Globulek nie powinno stosować się z prezerwatywami lub krążkami dopochwowymi.
Nie zaleca się stosowania globulek dopochwowych przed stosunkiem przez kobiety pragnące zajść w ciążę.
Produkt przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni C.
Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Jeśli globulki są dobrze tolerowane, to mogą być bezpiecznie używane przez dłuższe okresy czasu, również w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.
Sporadycznie może pojawić się łagodne miejscowe, tymczasowe podrażnienie (np. swędzenie, pieczenie), jak i nieznaczna ilość wydzieliny.
W rzadkich przypadkach możliwe są bardziej wyraźne podrażnienia skóry i reakcje nadwrażliwości (np. zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie), które mogą utrzymać się przez dłuższy czas. Jeśli objawy te nie łagodnieją, należy przerwać stosowanie globulek i skonsultować się z lekarzem.
W przypadku zaobserwowania innych nieprzyjemnych reakcji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post