Pacjenci z WZW C będą leczeni terapią bezinterferonową

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Pacjenci z WZW C będą leczeni terapią bezinterferonową

Post autor: Asystentka »

Słupsk
Słupscy pacjenci z WZW C będą leczeni terapią bezinterferonową. Czekali na to kilkanaście miesięcy. NFZ podpisał umowę na jej prowadzenie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Słupsku.

Słupscy pacjenci cierpiący na WZW C czekali na terapię bezinterferonową od listopada 2015 roku. Wówczas to NFZ ogłosił nabór do programu lekowego, ale słupski szpital nie przystąpił do niego w terminie.

Mariusz Szymański, rzecznik Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, wyjaśnia, że Fundusz zdecydował się na przeprowadzenie szybkiej procedury rokowań gwarantującej rozpoczęcie realizacji terapii od początku tego roku, bo region słupski jest czarną dziurą na mapie leczenia WZW C tą metodą.

- Teraz do terapii bezinterferonowej zakwalifikujemy m.in. chorych, którzy już wcześniej przeszli leczenie interferonem, ale bez powodzenia. Mają szansę na nią również osoby ciężko chore, u których terapia z interferonem mogłaby znacząco wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia - mówi Bożena Jasińska, lekarka ze słupskiej poradni chorób zakaźnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post