Usuwanie kamienia nazębnego.

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Tiger
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 17:38

Usuwanie kamienia nazębnego.

Post autor: Tiger »

Czy usunięcie kamienia nazębnego jest bezpieczne w wieku 14 lat ?
koronka

Re: Usuwanie kamienia nazębnego.

Post autor: koronka »

Jest nie tylko bezpieczne ale i wskazane(o ile jest taka potrzeba). Kamień nazębny usuwa się nawet z zębów mlecznych.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
alexyszieme
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2022, o 13:42

Re: Usuwanie kamienia nazębnego.

Post autor: alexyszieme »

Nawet regularne mycie zębów nie chroni przed rozwojem próchnicy. W niedługim czasie od ostatniego szczotkowania, za sprawą substancji zawartych w ślinie, na powierzchni zębów tworzy się tzw. błonka nabyta, która następnie kolonizowana jest przez powodujące próchnicę bakterie Lactobacillus i Streptococcus mutans.
[mod]
lisiakita
Użytkownicy
Posty: 15
Rejestracja: 8 lut 2018, o 13:24

Re: Usuwanie kamienia nazębnego.

Post autor: lisiakita »

Polecam zabieg kompleksowy higienizacji (piaskowanie + scaling + fluoryzacja). [mod] Jestem bardzo zadowolona!
harczman

Re: Usuwanie kamienia nazębnego.

Post autor: harczman »

Usunięcie kamienia nazębnego jest bezpieczne w wieku 14 lat, o ile wykonuje je wykwalifikowany dentysta. W tym wieku zęby są już w pełni rozwinięte, a procedura usunięcia kamienia nazębnego jest standardowym zabiegiem stomatologicznym. Regularne czyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia jest kluczowe dla utrzymania zdrowia jamy ustnej i zapobiegania problemom takim jak próchnica czy choroby dziąseł.
Podczas zabiegu dentysta używa specjalistycznych narzędzi, aby usunąć nagromadzony kamień nazębny, co zazwyczaj nie wiąże się z bólem. W przypadku młodzieży, dentysta może również zwrócić uwagę na techniki higieny jamy ustnej i doradzić, jak dbać o zęby, aby zapobiec ponownemu gromadzeniu się kamienia. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze należy skonsultować się z dentystą przed podjęciem decyzji o zabiegu.
Dodatkowo, regularne wizyty u dentysty w tym wieku są ważne nie tylko dla zdrowia zębów, ale także dla ogólnego rozwoju jamy ustnej. Dentysta może monitorować rozwój zębów stałych oraz zalecić ewentualne leczenie ortodontyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba. W związku z tym, usunięcie kamienia nazębnego w wieku 14 lat jest nie tylko bezpieczne, ale również korzystne dla zdrowia jamy ustnej.
ODPOWIEDZ