Strona 1 z 1

Dyskopatia

: 20 lip 2016, o 18:25
autor: Ergane
Witam, mam 16 lat i byłam ostatnio u ortopedy, ponieważ podczas treningu piłki nożnej zaczął boleć mnie kręgosłup. Doktor wysłał mnie na RTG, które wykazało zmiany na odcinku lędźwiowym L5. Ortopeda stwierdził, że mam "małą dyskopatię" i muszę uważać.
Czy jest wogóle możliwość wyleczenia tej choroby? Dodam, że jestem bardzo aktywną osobą. Fitness, siłownia, bieganie są w porządku dziennym. Gram na pozycji bramkarza, więc muszę się dużo rozciągać, skakać i rzucać się. Czy ten sport jest bezpieczny przy tej chorobie?
Pozdrawiam!

Re: Dyskopatia

: 21 lip 2016, o 07:42
autor: dimedicus
Szybko,w tak młodym wieku dyskopatia(bardzo rzadko spotykana),należy sądzić że z przyczyn niestety sportowych.
Ergane pisze:Czy jest wogóle możliwość wyleczenia tej choroby?
niestety nie,stan będzie się pogłębiał ale można opóźnić skutki,stosując leczenie zachowawcze i profilaktyka (zabiegi z fizjoterapii,wzmocnienie mięśni*,terapia ciepłem i krioterapie )

*ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzuch i grzbietu