Stomatologia estetyczna wybielanie zębów też w domu...

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
admin. med.

Stomatologia estetyczna wybielanie zębów też w domu...

Post autor: admin. med. » 1 sie 2016, o 09:48

Stomatologia estetyczna to nie tylko zdrowy i biały uśmiech na co dzień, ale także poczucie wartości i zdrowie psychiczne pacjenta. Coraz częściej nasi pacjenci dążą nie tylko do wyleczenia ognisk próchnicy i uzupełnienia braków zębowych, niezmiernie ważna staje się jak najlepsza estetyka własnych zębów.


Stomatologia estetyczna to:

Wybielanie zębów
Jasne zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Proces wybielania nie uszkadza tkanek twardych zęba, dając jednocześnie rozjaśnienie koloru zębów w znacznym stopniu. Pacjenci mogą wybierać z pośród 2 metod wybielania zębów.
Wybielanie w domu

Preparat wybielający (Opalescens, Illumine) przekazywany jest pacjentowi do użytku domowego. Kuracja trwa około 7 - 10 dni. Na pierwszej wizycie wykonujemy szynę do wybielania nocnego, dzięki której pacjent ma szansę na bezpiecznie wybielanie zębów w domu.

Wybielanie w gabinecie

Lampa do wybielania, system BEYOND. System ten należy do najbardziej popularnych na świecie. Został bezpiecznie wykonany na ponad milionie pacjentów. Lampa wybielająca zawiera najbardziej zaawansowany technologicznie system filtrujący dostępny na rynku. Użycie "zimnego światła" powoduje, że zabieg jest jednorazowy i nie ma skutków ubocznych.Trzydziestominutowa procedura natychmiastowo utlenia 16 lub więcej zębów przywracając ich naturalną biel. Efektem jest wybielenie zębów od 5 do 14 odcieni według skali VITA, standardowo używanej przez stomatologów. Rezultaty są o 30% lepsze od wybielania nakładkowego i zdecydowanie lepsze od podobnych systemów. Zabieg za pomocą systemu BEYOND jest jednorazowy, bez podrażnienia czy efektów ubocznych.

Licówki porcelanowe addycyjne
Licówki są uzupełnieniem protetycznym wykonywanym ze względu na zmianę koloru, kształtu lub struktury szkliwa zęba. Licówkami możemy zamknąć również szpary pomiędzy zębami tzw. diastemy. Licówki addycyjne jako najmniej inwazyjna z prac protetycznych to nowość wykonywana tylko w niektórych laboratoriach protetycznych i gabinetach stomatologicznych.
Licówki addycyjne są atraumatycznym sposobem leczenia, ząb nie jest szlifowany wcale lub zbierana jest tylko wierzchnia warstwa szkliwa od strony wargowej dla lepszego utrzymania licówki.
Końcowy efekt estetyczny jest znakomity jednakże trzeba ściśle przestrzegać zasad wykonania tego uzupełnienia protetycznego, dlatego warto skonsultować się w celu wykonania tego rodzaju prac ze specjalistą.


Korony pelnoceramiczne
Gdy ząb, który nie satysfakcjonuje nas swoim wyglądem jest martwy lub znaczna utrata tkanek własnych zęba nie pozwala na zastosowanie licówki jedynym wyjściem naturalnej i estetycznej odbudowy zęba jest korona pełnoceramiczna. Korony estetyczne to korony pełnoceramiczne, ich podstawowa zaleta to brak problemu z widocznym przy dziąśle rąbkiem metalu, efektem ciemnego dziąsła i odbijaniem światła.

Każdy ząb, ze wzmocnieniem lub bez, możemy pokryć koroną pełnoceramiczną znacznie polepszając wygląd Państwa uśmiechu. Korony wykonywane są w technologii CAD/CAM w laboratorium na terenie naszej kliniki. Aby zdobyć więcej informacji odwiedź dział protetyka i umów się na konsultację ze specjalistą.

Mając możliwość pracy w zespole Lekarz – Technik dentystyczny z Pacjentem, jesteśmy w stanie zaplanować przewidywalne, w pełni akceptowane przez państwa efekty jeszcze przed zabiegiem szlifowania zębów. Każdemu pacjentowi poszukującemu nowego wyglądu w sferze estetycznej wykonujemy wax-up, czyli model na którym zobaczy efekt końcowy pracy, jeszcze przed jej rozpoczęciem. Laboratorium protetyczne wraz z technikiem dentystycznym zapewnia dobór państwa preferencji na każdym etapie leczenia.medoral.pl

adinowak91

Re: Stomatologia estetyczna wybielanie zębów też w domu...

Post autor: adinowak91 » 25 sty 2018, o 09:16

Jeśli chodzi o wybielanie zębów, to wolę nie eksperymentować w domu i udać się do specjalisty. Dentystka wykonała świetną robotę. Byłem u nich jakieś 2 lata temu i cały czas mogę się cieszyć białym uśmiechem. Fakt, troszeczkę zmieniły kolor na ciemniejszy, ale to od kawy i zostałem o tym uprzedzony :)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości